سرانجام چین رضایت داد

اکران «تنت» نولان با شعار: به سینماها حمله کنید!
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۶:۰

دولت چین سرانجام اجازه نمایش فیلم «تنت» نولان در این کشور را با وجود زمان بیشتر از 2 ساعته بودن آن، صادر کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل هالیوود ریپورتر، تهیه‌کنندگان فیلم «تنت» اعلام کردند که توانسته‌اند تایید دولت چین برای اکران سینمایی این فیلم در این کشور را کسب کنند و به زودی تاریخ اکران رسمی اعلام خواهد شد.

این فیلم پوستری به زبان چینی منتشر کرده که در آن به جای شعار انگلیسی آن یعنی «زمان تمام می‌شود»، درخواستی برای بازگشت به سینماها درج شده است. ترجمه تقریبی شعار جدید فیلم معادل با «هر لحظه اهمیت دارد، به سینماها حمله کنید» است.

سینماهای چین از بیستم ژوئیه در مناطق دارای ریسک پایین کووید -19 دوباره افتتاح شدند و در نخستین هفته افتتاحیه خود 12.6 میلیون دلار کسب کردند. در حال حاضر، حدود 44 درصد از سینماها دوباره کار خود را آغاز کرده‌اند اما از نظر قانونی فقط می‌توانند با ظرفیت 30 درصد فعالیت کنند تا تدابیر فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت شود. آنها همچنین تعداد نمایش‌های خود را نصف کرده‌اند.

دفتر فیلم ملی چین راهبردهایی منتشر کرده است که از سینماها می‌خواهد فیلم‌هایی که بیش از 2 ساعت هستند را پخش نکنند. این مسأله ممکن است بتواند مشکلاتی را برای «تنت» ایجاد کند که 2 ساعت و 31 دقیقه است.

البته مسئولان چینی در ادامه اجازه پخش فیلم‌هایی که بیش از 2 ساعت بودند را در سطح ملی دادند و عملاً در تضاد با این راهبردها عمل کردند. این فیلم‌ها شامل «هری پاتر و سنگ جادو» و «بین ستاره‌ای» کریستوفر نولان و بلاک‌باسترهای محلی می‌شوند.

تا وقتی که راهبردها شفاف‌تر شوند، به نظر می‌رسد که سینماها در مناطق مختلف چین که در درجات تهدید مختلف کووید -19 قرار دارند عملکردی متفاوت خواهند داشت. به طور مثال، هر هشت فیلم «هری پاتر» بیش از 2 ساعت طول دارد اما این فیلم‌ها در حال حاضر در قالب بخشی از جشنواره فیلم بین‌المللی شانگهای پخش می‌شوند.

اما حداقل 2 سینما در پکن در صحبت‌های خصوصی که در رسانه‌های اجتماعی نشر داده شدند گفتند به خاطر عدم اطمینان پیش آمده، در حال حاضر جرات ندارند فیلم‌های بیش از 120 دقیقه را پخش کنند و این حتی شامل فیلم بلاک‌باستر میهن‌پرستانه «مبارز گرگ 2» هم می‌شود که 123 دقیقه است.

تاریخ اکران «تنت» در ایالات متحده تا به حال چند بار به خاطر کووید -19 به تعویق افتاده است. در نتیجه برادران وارنر تصمیم گرفت برنامه‌ای غیرمعمول اتخاذ کند و پیش از اکران فیلم در آمریکای شمالی، آن را در خارج از کشور پخش کند.

در حال حاضر فیلم از روز بیست‌وششم اوت قرار است در حدود 70 کشور از جمله بریتانیا، استرالیا، کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، کره جنوبی و روسیه پخش بشود. قرار است فیلم در ادامه از روز سوم سپتامبر در تعدادی محدود از شهرهای آمریکایی روی پرده برود.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...