کلر دنی رییس بخش «افق‌های ونیز» شد

فهرست کامل داوران بخش‌ها
دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۶:۲۳

هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز اسامی اعضای هیات داوران خود را در بخش‌های مختلف اعلام کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، سازمان‌دهندگان جشنواره فیلم ونیز که قرار است طبق برنامه از پیش اعلام شده در ماه سپتامبر در لیدو برگزار شود، اسامی اعضای هیات داوران این دوره را اعلام کرد.

در حالی که پیشتر کیت بلانشت بازیگر سرشناس استرالیایی به‌ عنوان رییس هیات داوران بخش مسابقه اصلی انتخاب شده بود اکنون جوانا هاگ بریتانیایی، کریستین پتسولد آلمانی و کریستی پوئیو رومانیایی کارگردان‌هایی هستند که با وی در بخش داوری همکاری می‌کنند. ورونیکا فرانتس کارگردان مولف اتریشی، نیکولا لاجیویا نویسنده ایتالیایی و لودواین سانیر بازیگر زن فرانسوی از دیگر اعضای هیات داوران بخش رقابتی هستند.

این گروه با هم باید جوایز اصلی را که شامل شیر طلای جشنواره می‌شود، اهدا کنند. سال گذشته که لوکرتسیا مارتل ریاست هیات داوران را بر عهده داشت، این جایزه به «جوکر» رسیده بود.

در همین حال در بخش رقابتی افق‌ها، کلر دنی کارگردان، فیلمنامه‌نویس و بازیگر فرانسوی به‌ عنوان رییس بخش افق‌ها انتخاب شد. در این بخش کریستین واچون تهیه‌کننده آمریکایی، اوسکات آلگریا کارگردان اسپانیایی، فرانچسکا کومنچینی کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایتالیایی سریال «گومورا» و کاتریل شوری تهیه‌کننده اسرائیلی داوران این بخش خواهند بود.

در بخش اهدای جایزه لویبجی دو لارنتیس برای بهترین فیلم اول جشنواره نیز اعضای داوران شامل کلودیو جیووانسی کارگردان ایتالیایی، رمی بون هوم مدیر هنری جشنواره فیلم مراکش و دورا بوچوچا تهیه‌کننده تونسی هستند.

هیات داوران بخش واقعیت مجازی هم متشکل است از سلین تریکارت کارشناس واقعیت مجازی از آمریکا، آصف کاپادیا مستندساز بریتانیایی و هیدئو کوجیما نویسنده بازی‌های ویدیویی از ژاپن خواهند بود.

جشنواره فیلم ونیز از 2 تا 12 سپتامبر (12 تا 22 شهریور) برگزار می‌شود.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...