فیلم جدید وونگ کار وای کلید می خورد

فیلمبرداری در 11 ماه
سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۷:۳۵

وونگ کار وای فیلم جدیدش را از ماه جولای جلوی دوربین می‌برد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ایندی وایر، وونگ کار وای فیلمساز سرشناس هنگ‌کنگی کار فیلمبرداری فیلم جدیدش را که با عنوان «شکوفه‌ها» ساخته می‌شود، از ماه جولای (تیر) شروع می‌کند.

این فیلم در سرزمین اصلی چین و در استودیو جهانی هنجدین ساخته می‌شود.

برای ساخت این فیلم، استودیویی در استان ساحلی چجیانگ به مدت 11 ماه اجاره شد که از ماه می امسال (اردیبهشت) تا مارس سال 2021 را دربرمی گیرد.

این خبر جدیدترین خبر از بازگشت به کار تولیدات سینمایی در چین پس از شیوع ویروس کرونا است.

«شکوفه ها» اولین فیلم وونگ کار وای بعد از فیلم «استاد بزرگ» در سال 2013 و یازدهمین فیلم کارنامه این فیلمساز در بیش از سه دهه است.

این فیلم با اقتباس از رمانی به همین نام نوشته جین یوچنگ به عنوان نویسنده‌ای است که با تمرکز بر لهجه شانگهایی آثارش را خلق می‌کند و داستان مرد جوانی را تصویر می‌کند که در دهه 1990 در چین به دنبال جایگاه بهتر و موقعیتی رمانتیک است.

به گفته وونگ کار وای 61 ساله این داستان عمیقاً شخصی بازگشتی به خانه مادری وی در شانگهای است و او برای نوشتن فیلمنامه این اثر 5 سال وقت صرف کرده است.

زمان طولانی فیلمبرداری آثار این کارگردان همیشه مایه شوخی می‌شود و او برای فیلم «در حال و هوای عشق» 15 ماه فیلمبرداری کرد و ساخت «2046» او حدود 5 سال طول کشید.

علاوه بر این فیلم سینمایی، وونگ تهیه یک سریال اقتباسی آنلاین 30 دقیقه‌ای از همین رمان را هم بر عهده گرفته که با عنوان «شکوفه‌ها» نامیده شده و شن یان کارگردانی آن را انجام می‌دهد.

وونگ کار وای به مدت 5 سال برای نگارش فیلمنامه این اثر کار کرده است.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...