ادامه موفقیت‌های «انگل»

«انگل» در صدر پرفروش‌های آمازون و اپل
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۶:۵۰

موفقیت فیلم «انگل» از محصولات سینمای کره جنوبی در مراسم اسکار، این فیلم را به فیلم شماره یک آمازون و اپل بدل کرد و سالن‌های سینماهای آمریکا را برای نمایش آن 2 برابر ساخت و در انگلیس رکورد شکست.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، پس از موفقیت خیره کننده فیلم بونگ جون-هو کارگردان کره‌ای در شب اسکار 2020، این فیلم در صدر پرفروش‌های آی‌تیونز اپل و آمازون قرار گرفت.

در حالی که یکشنبه شب کمدی سیاه «انگل» جایزه بهترین فیلم سال را از اسکار نود و دوم دریافت کرد و برای نخستین بار در تاریخ جایزه اسکار بهترین فیلم به فیلمی غیرانگلیسی زبان اهدا شد، خیلی زود فروش نسخه بلو-ری این فیلم در صدر فروش فیلم‌های آمازون جای گرفت. این فیلم تا 9 فوریه جایگاه پنجم را در این چارت در اختیار داشت. در «آی‌تیونز» نیز در صدر پرفروش‌ترین فیلم در آمریکا قرار گرفت و پس از آن «جوکر»، «چاقوکشی» و «روزی روزگاری در هالیوود» ایستادند.

در حالی که «انگل» نخستین فیلم کره جنوبی شد که اسکار دریافت می‌کند، کارگردان آن نیز جایزه بهترین کارگردان و بهترین فیلمنامه اوریژینال را از آنِ خود کرد. جایزه اسکار بهترین فیلم بین‌المللی نیز چهارمین جایزه این فیلم را برایش به ارمغان آورد.

نسخه دی‌وی دی و بلوری این فیلم دربرگیرنده یک پرسش و پاسخ با بونگ جون-هو نیز است و از 28 ژانویه 2020 در آمریکا در دسترس قرار گرفته است.

در همین حال تعداد سالن‌های نمایش دهنده این فیلم در آمریکا در اولین هفته پس از اسکار 2 برابر می‌شود و به بیش از 2000 سالن سینما افزایش پیدا می‌کند.

«انگل» تا کنون بیش از 35 میلیون دلار در آمریکا فروش کرده و برآورد می‌شود فروش آن تا 50 میلیون دلار هم برسد.

این فیلم در هفته افتتاحیه‌اش در اتگلیس 1.81 میلیون دلار فروخت و رکورد یک فیلم خارجی زبان در این کشور را در هفته افتتاحیه‌اش شکست.

«کورزون» توزیع کننده فیلم در بریتانیا گفته است از جمعه شمار سینماهای نمایش دهنده این فیلم 3 برابر می‌شود و از 136 سالن به بیش از 400 سالن خواهد رسید.

فروش جهانی «انگل» تا کنون بیش از 175 میلیون دلار بوده است. از این مبلغ 35.4 میلیون دلار آن در آمریکا بوده و در کشورهای دیگر 140 میلیون دلار فروخته است که 71 میلیون دلار آن در کره‌جنوبی بوده است.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...