«1917» منتخب جوایز انجمن منتقدان هالیوود شد

جایزه بهترین بازیگر برای «جوکر»
جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۸:۴۱

انجمن منتقدان هالیوود «1917» را به عنوان بهترین فیلم سال 2019 انتخاب کردند.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ان پی آر، فیلم جنگی «1917» ساخته سام مندس به عنوان بهترین فیلم از سوی سومین دوره جوایز انجمن منتقدان هالیوود انتخاب شد.

اعضای انجمن منتقدان هالیوود فیلم سام مندس را که به عنوان بهترین فیلم گلدن گلوب انتخاب شده بود به عنوان بهترین فیلم خود برگزیدند. این فیلم همچنین جایزه بهترین فیلم جنگی / اکشن، بهترین فیلمبرداری برای راجر دیکینز و بهترین تدوین را برای لی اسمیت دریافت کرد و در مجموع با دریافت 4 جایزه بیشترین جوایز این انجمن را از آنِ خود کرد.

در عین حال «خرخوان» ساخته اولیویا وایلد 3 جایزه به خانه برد که شامل بهترین کارگردان زن برای وایلد، بهترین بازی یک بازیگر زن 23 ساله یا زیر این سن برای کاتلین دوِر و بهترین فیلم کمدی / موزیکال به طور مشترک با «راکت‌من» بود.

واکین فینیکس بار دیگر موفقیت گلدن گلوب را تکرار کرد و جایزه بهترین بازیگر مرد را برد. لوپیتا نیونگو برای «ما» بهترین بازیگر زن شد. جو پشی جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل را برای «ایرلندی» دریافت کرد و جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل هم به جنیفر لوپز برای «شیادها» رسید.

نوآ بامباک نیز برای ساخت «داستان ازدواج» به عنوان بهترین کارگردان مرد انتخاب شد.

این منتقدان جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی را به تایکا وایتیتی برای «خرگوش جوجو» و جایزه بهترین فیلمنامه اوریژینال را به هان جین-وون و بونگ جون هو برای «انگل» دادند.

«چاقوکشی» نیز به عنوان بهترین گروه بازیگران انتخاب شد.

انجمن منتقدان هالیوود که پیشتر به عنوان جامعه منتقدان آنلاین فیلم لوس‌آنجلس فعالیت می‌کرد جمعی متنوع از منتقدان متخصص و دوستداران سینما و تلویزیون است.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...