نامزدهای جوایز بافتای 2020 معرفی شدند

«جوکر» پیشتاز فهرست
چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۵:۱

نامزدهای دریافت جوایز بافتا معرفی شدند و «جوکر» با کسب نامزدی در 11 رشته، بیشترین امیددار دریافت این جوایز شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از گاردین، هفتاد و سومین دوره جوایز سالانه آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی بریتانیا نامزدهایش را شناخت.

در این میان «جوکر» ساخته تاد فیلیپس با کسب نامزدی در 11 رشته، پیشتاز دیگر فیلم‌ها شد. «ایرلندی» مارتین اسکورسیزی و «روزی روزگاری در هالیوود» کوئنتین تارانتینو نیز هر یک در 10 رشته نامزد شدند و «1917» سام مندس نیز در 9 رشته نامزد کسب جایزه شد.

برندگان هفتاد و سومین دوره جوایز سالانه آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی بریتانیا (بافتا) دوم فوریه در لندن معرفی می‌شوند.

سال پیش «روما» ساخته آلفونسو کوارون در 7 رشته نامزد شده بود و در نهایت در 4 بخش از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی برنده شد.


فهرست نامزدهای جوایز بافتا 2020 به شرح زیر است:

بهترین فیلم

«1917»

«ایرلندی»

«جوکر»

«روزی روزگاری در هالیوود»

«انگل»


بهترین فیلم بریتانیایی

«1917»

«طعمه»

«برای سما»

«راکت‌من»

«ببخشید جا ماندی»

«دو پاپ»


بهترین کارگردان

سام مندس برای «1917»

مارتین اسکورسیزی برای «ایرلندی»

تاد فیلیپس برای «جوکر»

کوئنتین تارانتینو برای «روزی روزگاری در هالیوود»

بونگ جون هو برای «انگل»


بهترین بازیگر نقش اول مرد

لئوناردو دی‌کاپریو برای «روزی روزگاری در هالیوود»

آدام درایور برای «داستان ازدواج»

تارون اجرتون برای «راکت‌من»

واکین فینیکس برای «جوکر»

جاناتان پرایس برای «دو پاپ»


بهترین بازیگر نقش اول زن

جسی باکلی برای «رُز وحشی»

اسکارلت یوهانسون برای «داستان ازدواج»

سیرشا رونان برای «زنان کوچک»

چارلیز ترون برای «بامب‌شل»


بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

تام هنکس برای «روزی زیبا در محله»

آنتونی هاپکینز برای «دو پاپ»

آل پاچینو برای «ایرلندی»

جو پشی برای «ایرلندی»

براد پیت برای «روزی روزگاری در هالیوود»


بهترین بازیگر زن نقش مکمل

لورا درن برای «داستان ازدواج»

اسکارت وهانسون برای «خرگوش جوجو»

فلورنس پیو برای «زنان کوچک»

مارگوت رابی برای «بامب‌شل»

مارگوت رابی برای «روزی روزگاری در هالیوود»


بهترین فیلمنامه غیراقتباسی

«خرخوان»؛ نوشته امیلی هالپرن، سارا هاسکینز، سوزانا فوگل و کیتی سیلبرمن

«چاقوکشی»؛ نوشته رایان جانسون

«داستان ازدواج»؛ نوشته نوآ بامباک

«روزی روزگاری در هالیوود» نوشته کوئنتین تارانتینو

«انگل» نوشته بونگ جون هو و هان جین وون


بهترین فیلمنامه اقتباسی

«ایرلندی»؛ نوشته استیون زیلیان

«خرگوش جوجو»؛ نوشته تایکا وایتیتی

«جوکر» نوشته تاد فیلیپس و اسکات سیلور

«زنان کوچک»؛ نوشته گرتا گرویگ

«دو پاپ»؛ نوشته آنتونی مک کارتن


بهترین فیلم اول یک نویسنده یا کارگردان یا تهیه‌کننده بریتانیایی

«طعمه» مارک جنکین

«برای سما» وعد الخطیب

«میدِن» الکس هولمز

«فقط تو» هری ووتلیف (نویسنده / کارگردان)

«رتابلو» آلوارو دلگادو آپاریسیو


بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان

«وداع» لولو وانگ از آمریکا

«برای سما» وعد الخطیب و ادوارد واتس از بریتانیا / آمریکا / سوریه

«درد و افتخار» پدرو آلمودوار از اسپانیا

«انگل» بونگ جون هو از کره جنوبی

«پرتره بانو در آتش» سلین سیاما از فرانسه


بهترین مستند

«کارخانه آمریکایی»

«آپولو»

«دیگو مارادونا»

«برای سما»

«هک بزرگ»


بهترین فیلم انیمیشن

«یخ‌زده 2»

«کلاوس»

«یک فیلم شان گوسفنده: فارماگدون»

«داستان اسباب‌بازی 4»


بهترین فیلمبرداری

«1917»، راجر دیکینز

«ایرلندی»، رودریگو پری‌یتو

«جوکر»، لارنس شر

«فورد در برابر فراری»، فدون پاپامیشائیل

«فانوس دریایی»، یارین بلاشکه


بهترین موسیقی

«1917»

«خرگوش جوجو»

«جوکر»

«زنان کوچک»

«جنگ‌ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر»


بهترین تدوین

«ایرلندی»

«خرگوش جوجو»

«جوکر»

«فورد در برابر فراری»

«روزی روزگاری در هالیوود»


بهترین طراحی صحنه

«1917»

«ایرلندی»

«خرگوش جوجو»

«جوکر»

«روزی روزگاری در هالیوود»


بهترین طراحی لباس

«ایرلندی»

«خرگوش جوجو»

«جودی»

«زنان کوچک»

«روزی روزگاری در هالیوود»


بهترین چهره‌پردازی و مو

«1917»

«بامب‌شل»

«جوکر»

«راکت‌من»


بهترین جلوه‌های ویژه تصویری

«1917»

«انتقامجویان: پایان بازی»

«ایرلندی»

«شیرشاه»

«جنگ‌ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر»


بهترین صدابرداری

«1917»

«جوکر»

«فورد در برابر فراری»

«جنگ‌ ستارگان: خیزش اسکای‌واکر»

«راکت‌من»


بهترین گروه بازیگران

«جوکر»

«داستان ازدواج»

«روزی روزگاری در هالیوود»

«تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد»

«دو پاپ»


بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی

«آذر» به کارگردانی میریام رجا

«ماهی قرمز» به کارگردانی هکتور داکریل

«کامالی» به کارگردانی ساشا رینبو

«یادگیری اسکیت‌بازی در یک منطقه جنگی»

«تله» به کارگردانی لینا هیدی


بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی

«بابابزرگ عاشق‌پیشه» ساخته مریم مهاجر

«در پوتین‌هایش» ساخته کاترین اشتاین‌باخر

«قایق جادویی» ساخته نعمان ازهری و لیلیا لورل


ستاره نوظهور (جایزه تماشاگران)

آکوافینا

جک لودن

کیتلین دیور

کلوین هریسن جونیور

مایکل وارد

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...