«انگل» در باکس آفیس آمریکا 10 میلیون دلاری شد

یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۶:۴۴

کمدی سیاه بونگ جون-هو محصول کره‌جنوبی که برنده نخل طلای جشنواره کن 2019 شد، فروش خود در آمریکا را از مرز 10 میلیون دلار هم فراتر برد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، «انگل» یا «پارازیت» که نقدی اجتماعی از جامعه کره است و به عنوان نماینده این کشور برای اسکار 2020 معرفی شده است، از 11 اکتبر در کانادا و آمریکا نمایش خود را شروع کرد و در این هفته در زمانی کمتر از یک ماه، موفق شد تا فروش خود را به 10 میلیون دلار برساند.

این در حالی است که این فیلم پیش از این از مرز فروش 100 میلیون دلاری در دنیا عبور کرد و تا یکشنبه پیش در بازار سینماهای خارج از آمریکا 102 میلیون دلار فروخته بود.

گفته شده فروش این فیلم در آمریکا می‌تواند از این رقم هم فراتر برود زیرا 142 سالن سینما به سینماهای نمایش دهنده آن افزوده شده و اکنون 603 سالن سینما این فیلم را نمایش می‌دهند.

به این ترتیب این فیلم به عنوان پرفروش‌ترین فیلم خارجی زبان سال در آمریکای شمالی شناخته شده است و از کمدی مکزیکی اسپانیایی زبان «فریدا را آلوده نکن 2» که در ماه مارس موفق به فروش 9.27 میلیون دلاری شده بود، فراتر رفته است.

«انگل» نام خود را به عنوان موفق‌ترین فیلم سینمای مستقل جهان در سال 2019 ثبت کرده و هم نظر منتقدان و هم مردم را جلب کرده است.

برای این فیلم انتظار می‌رود که در رقابت اسکار هم نامزدی بهترین فیلم بین‌المللی و هم بهترین کارگردانی را کسب کند.

«انگل» در مورد خانواده بی‌پولی است که به خانواده ثروتمندی تعدی می‌کنند اما در مخمصه می‌افتند. منتقدان از این فیلم به عنوان اثری یاد کرده‌اند که با کمدی غیرعادی آغاز و به اثری عجیب تبدیل می‌شود که در هیچ گونه‌ای قابل دسته‌بندی نیست. آخرین اثر بونگ زندگی را زیر کفن سرمایه‌داری می‌جوید و در پایان ما را توانگرتر می‌سازد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...