کارگردان‌های عراقی و ویتنامی جوایز مهم بوسان 2019 را به خانه بردند

شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۸:۱۰

بیست و چهارمین جشنواره فیلم بوسان در حالی به روزهای آخر نزدیک می‌شود که برندگان بخش موج نوی این جشنواره معرفی شدند.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از رویترز، فیلمی که محصول مشترک عراق و قطر و درباره زندگی در شهر جنگ‌زده بغداد است و نیز داستانی ویتنامی از جوانی که تلاش دارد تا از خودش مراقبت کند، به صورت مشترک به عنوان برندگان اصلی بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان انتخاب شدند.


محمد هایال کارگردان بغدادی برای «خیابان حیفا» و تران تان هوی کارگردان ویتنامی برای «رام» موفق شدند تا جایزه بخش موج نوی جشنواره بوسان را از آنِ خود کنند.

این جایزه که به فیلم اول یا دوم کارگردان اهدا می‌شود، به مبلغ 30 هزار دلار به هر یک از 2 کارگردان اهدا شد.

مایک فیگیس کارگردان نامزد اسکار برای فیلم تحسین شده «ترک لاس‌وگاس» که ریاست داوران این بخش را بر عهده داشت گفت که تصمیم گرفتن در این بخش سخت بود زیرا این یک رقابت اسب‌دوانی نیست که یکی برنده کار باشد.

هیات داوران در بیانیه خود از «خیابان حیفا» به عنوان فیلمی که از ابتدا تا انتها پر از هیجان بود یاد کرده و از «رام» برای انرژی حیرت‌انگیزش تجلیل کردند.

در جشنواره امسال از بونگ جون-هو برای فیلم تحسین شده‌اش «انگل» تجلیل بسیار شد. این فیلم که برنده نخل طلای کن شد این هفته در آمریکا اکران خود را شروع می‌کند.

این دوره جشنواره فیلم بوسان 299 فیلم را از 85 کشور به نمایش درآورد که 118 عنوان از آنها برای نخستین بار اکران جهانی می‌شدند. در طی 10 روز در این جشنواره حدود 200 هزار نفر به تماشای فیلم‌ها نشستند.

این رویداد فردا شب 13 اکتبر با اهدای جوایز بخش اصلی کار خود را به پایان می‌برد. فیلم اختتامیه امسال «زمستان مهتاب» درامی درباره رابطه مادر-دختری ساخته کارگردان کره‌ای لیم دائی-هیونگ است.


اخبار مرتبط

جوایز بویل جشنواره بوسان 2019 برندگانش را شناخت

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...