آغاز رکوردشکنی‌های «جوکر» در باکس آفیس

ثبت رکوردی خیره کننده در آغاز راه
سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۳۱

جدیدترین پروژه بحث‌برانگیز استودیو برادران وارنر می‌تواند رکورد ماه اکتبر را از آن خود کند و در سطح جهانی هم فروش چشمگیری داشته باشد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، مسلما نگرانی‌های امنیتی پیش آمده در ارتباط با فیلم «جوکر» تا اینجا نتوانسته‌اند حرکت این فیلم را کُند کنند. این فیلم ابرضدقهرمانی تیره توانست با یک فروش عظیم 39.9 میلیون دلاری در روز اول اکران در باکس آفیس آمریکا بدرخشد.

این فیلم شرکت برادران وارنر به کارگردانی تاد فیلیپس و با نقش‌آفرینی واکین فینیکس به راحتی رقم فروش 32.5 میلیون دلاری اکران فیلم «ونوم» در نخستین جمعه اکتبر سال گذشته را رد کرد. در آن هفته، «ونوم» توانسته بود 80.3 میلیون دلار بفروشد و رکورد اکتبر دست آن فیلم بود که اکنون با فروش 93.5 فیلم «جوکر» در طی 3 روز شکسته شد.

در خارج از آمریکا، پیش‌بینی می‌شود که «جوکر» در اکران اولیه خود به مرز 100 میلیون دلار فروش برسد. اگر تخمین‌ها درست از آب در بیایند این فیلم خیلی زود به فروش جهانی 250 میلیون دلاری خواهد رسید.

«جوکر» به خاطر تم‌های موضوعی پوچ‌گرایانه و خشونت در سراسر جهان خبرساز شده و باعث شده صاحبان سالن‌های سینمای آمریکا و دیگر کشورها تدابیر امنیتی خود را تشدید کنند و به والدین اخطار بدهند که این یک فیلم ابرقهرمانی معمولی نیست. زنجیره سالن‌های سینمایی سراسر اروپا حتی ماسک‌ها و سلاح‌های اسباب‌بازی را در نمایش این فیلم ممنوع کرده‌اند که با انتقادهای فراوانی از سوی هواداران مواجه شده است.

با این حال علاقه مردم و مخصوصا تماشاگران مرد نسبت به این فیلم فقط افزایش یافته است. تقریبا 65 درصد از افرادی که در روز اول بلیت تماشای این فیلم را در آمریکا خریداری کردند مرد بودند. این فیلم جمعیت متنوعی از نظر نژادی را هم به خود جذب کرد چون 42 درصد از خریداران بلیت‌هایش سفیدپوست، 25 درصد لاتین‌تبار، 17 درصد آسیایی و 16 درصد آفریقایی آمریکایی بودند. سن بیشتر مخاطبان بین 18 تا 34 سال گزارش شده است.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...