سینمای جهان در تسخیر «مرد عنکبوتی»

فروش خیره کننده «مرد عنکبوتی: دور از خانه»
دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۷:۱۹

فیلم «مرد عنکبوتی: دور از خانه» با افتتاحیه 185 میلیون دلاری در آمریکا و فروش نزدیک به 600 میلیون دلاری در سطح جهان، فاتح بزرگ گیشه‌ها شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم ابرقهرمانی «مرد عنکبوتی: دور از خانه» در 6 روزی که از افتتاحیه‌اش می‌گذرد و در تعطیلاتی که با روز استقلال آمریکا همراه بود موفق شد تا 185.1 میلیون دلار در باکس آفیس داخلی آمریکا فروش کند. از این فروش که از نمایش در 4634 سالن سینما به دست آمد تنها 93.6 میلیون دلار مربوط به روز چهارم جولای که روز استقلال آمریکاست، بود. این فیلم با محاسبه فروشش در بازار بین‌المللی در مجموع 580.1 میلیون دلار در سطح جهان فروش کرده است. این در حالی است که چین، ژاپن و هنگ‌کنگ زودتر به تماشای آن نشستند و فروش فیلم در چین به تنهایی تاکنون 167.4 میلیون دلار بوده است.

به این ترتیب «مرد عنکبوتی: دور از خانه» محصول جدید کمپانی سونی و مارول، صدر باکس آفیس را تصاحب کرد و موفق شد تا رکورد بیشترین فروش افتتاحیه را که پیش از این در اختیار «انتقام جویان: پایان بازی» بود، از آن خود کند.

«مرد عنکبوتی» جدید به کارگردانی جان واتس و نویسندگی کریس مک کنا و اریک سامرز ادامه‌ای بر فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» محصول 2017 است. تام هالند، ساموئل ال. جکسون، کوبی اسمالدرز، زندیا، جان فاورو، مریسا تومی، و جیک جیلنهال بازیگران فیلم هستند.

این موفقیت موجب شد تا «داستان اسباب‌بازی 4» در سومین هفته نمایشش در جایگاه دوم باکس‌آفیس قرار بگیرد. این فیلم در هفته‌ای که گذشت 34.3 میلیون دلار دیگر فروخت تا مجموع فروشش را در آمریکا به 300 میلیون دلار برساند. فروش فیلم در سطح جهانی تا کنون 650 میلیون دلار بوده است.

«داستان اسباب بازی 4» محصول جدید والت دیزنی و پیکسار، به کارگردانی جاش کولی و بر مبنای فیلمنامه اندرو استنتون ساخته شده است. تام هنکس، تیم آلن، دان ریکلس و کریستین شال صداپیشگان قدیمی آن همچنان صداپیشگی شخصیت‌های خود را بر عهده داشته‌اند و کیانو ریوز و جوردن پیل از جمله صداپیشگان جدید آن هستند.

«دیروز» محصول یونیورسال نیز با فروش 10.8 میلیون دلار دیگر در جایگاه سوم ایستاد. این کمدی رمانتیک در 10 روزی که از اکرانش در آمریکا می‌گذرد در مجموع 36.9 میلیون دلار و در سطح جهانی 57 میلیون دلار فروخته است.

«دیروز» محصول کمپانی ورکینگ تایتل فیلمز است که به کارگردانی دنی بویل و بر مبنای فیلمنامه ریچارد کرتیس ساخته شده است. لیلی جیمز، اد شیران، آنا د آرماس و کیت مک کینون از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

فیلم ترسناک «آنابل به خانه بازمی گردد» نیز جایگاه چهارم را به خودش اختصاص داد و 9.8 میلیون دلار فروخت. این فیلم ماورائی در مجموع 50.2 میلیون دلار در باکس آفیس داخلی و 134.8 میلیون دلار در سطح جهانی فروش کرده است. نویسندگی و کارگردانی فیلم را گری دابرمن بر عهده داشته است و فیلم هفتمین فیلم از دنیای سینمایی «احضار» به شمار می‌رود.

فیلم «علاءالدین» که روز جمعه به فروش 900 میلیون دلاری در سطح جهان رسید، موفق شد تا همچنان در میان 5 فیلم صدر جدول آمریکا جای خود را حفظ کند. این فیلم در هفته اخیر با فروش 7.6 میلیون دلار دیگر یک موفقیت بزرگ دیگر برای کمپانی دیزنی است و تا پایان شنبه فروشش را در سطح جهانی به 921.7 میلیون دلار رساند. مینا مسعود، نائومی اسکات، ویل اسمیت، مروان کنزاری، نوید نگهبان، نسیم پدراد، بیلی مگنوسن و نومان اکار بازیگران این فیلم هستند.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...