کارگردان سریال «ارباب حلقه‌ها» مشخص شد

پنج شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۴۵

کمپانی آمازون، خوان آنتونیو بایونا خالق فیلم‌هایی چون «غیرممکن»، «هیولا فرا می‌خواند» و «پارک ژوراسیک» را به عنوان کارگردان نسخه تلویزیونی پروژه «ارباب حلقه» خود انتخاب کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، استودیوی فیلمسازی آمازون با به خدمت گرفتن خوان آنتونیو بایونا، تهیه‌کننده و فیلمساز اسپانیایی، او را به عنوان کارگردان دو قسمت اول سریال «ارباب حلقه‌ها» برگزید.

این سریال در ادامه نسخه سینمایی پیتر جکسون در دنیای خیالی «سرزمین میانی» می‌گذرد و داستان‌های جدیدی از رمان کلاسیک «یاران حلقه» به قلم جی‌آر‌آر تالکین را به تصویر می‌کشد.

بایونا در گفتگویی دراین باره گفت: "جی‌آر‌آر تالکین یکی از شگفت‌آورترین و الهام‌بخش‌ترین داستان‌های همه اعصار را خلق کرده است و به عنوان یک هوادار قدیمی، پیوستن به این پروژه آمازون یک افتخار و لذت مضاعف برای من است."

او ادامه داد: "بی‌صبرانه منتظرم تا تماشاچیانی از گوشه و کنار جهان را به «سرزمین میانی» ببرم و عجایب عصر دوم را با داستانی که تا کنون نشنیده‌اند را به آنها نشان دهم."

جی‌دی پین و پاتریک می‌کی سرپرست نویسندگان سریال «ارباب حلقه‌ها» هستند و جنیفر هاتچینسون، نویسنده سریال «افسارگسیخته» و برایان کاگمن از نویسندگان «بازی تاج و تخت» آنها را همراهی می‌کنند.

خوان آنتونیو بایونا از شاگردان گی‌یرمو دل تورو است و فیلم‌هایش حال و هوای فانتزی تاریک دل تورو را دارد. اولین فیلم بلند او با نام «یتیم‌خانه» با نمایش در جشنواره فیلم کن در سال 2007 تحسین مخاطبان را برانگیخت و 10 دقیقه مورد تشویق ایستاده آنها قرار گرفت. این فیلم بعدا 7 جایزه گویا یا همان بالاترین جایزه ملی سینمای اسپانیا – شامل بهترین کارگردان تازه‌کار- را از آنِ خود کرد.

آخرین اثر بایونا هدایت فیلم «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» (2018) بود که بیش از 1 میلیارد و 300 میلیون دلار فروش کرد.

«ارباب حلقه‌ها» نام رمانی به سبک خیال‌پردازی حماسی به قلم جی‌آر‌آر تالکین، نویسنده و زبان‌شناس انگلیسی است. نگارش این کتاب 12 سال، یعنی از سال 1937 تا 1949 میلادی به طول انجامیده است. داستان کتاب در سرزمینی خیالی به نام سرزمین میانی که در زبان الفی به نام آردا شناخته می‌شود در جریان است. عنوان این مجموعه به شخصیت منفی این داستان یعنی «سائرون» اشاره می‌کند که سعی دارد با استفاده از حلقه‌ای اسرارآمیز و قدرتمند بر این سرزمین مسلط شود.

از این داستان یک اقتباس سینمایی سه قسمتی با نام‌های «یاران حلقه»، «دو برج» و «بازگشت پادشاه» نیز در فاصله سالهای 2001 تا 2003 به کارگردانی پیتر جکسون روی پرده‌های سینما آمده است. قسمت سوم این تریولوژی 11 جایزه اسکار را از آنِ خود کرد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...