«ققنوس سیاه» بدترین فروش افتتاحیه تاریخ «مردان ایکس» را رقم زد

سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۱۶

2 اکران سینمایی بزرگ این هفته آمریکای شمالی یعنی «زندگی مخفی حیوانات خانگی 2» و «مردان ایکس: ققنوس سیاه» پایین‌تر از هدف‌گذاری خود فروختند اما فیلم دوم بدترین وضعیت را داشت.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، جدیدترین قسمت از فرنچایز «مردان ایکس» ساخته دیزنی و فاکس بعد از این که در روز اول تنها 14 میلیون دلار فروخت، در بقیه آخر هفته هم تنها حدود 34 میلیون دلار دیگر به فروش خود اضافه کرد و به این ترتیب بدترین آخر هفته افتتاحیه تاریخ تمام فیلم‌های این مجموعه را به خود اختصاص داد.

پیش از این رکورد بدترین آخر هفته افتتاحیه این مجموعه در اختیار فیلم «وولورین» بود که سال 2013 در آغاز کارش 53 میلیون دلار در باکس‌آفیس آمریکا فروخته بود.

با این حال، مثل گذشته این بار هم فرنچایز «مردان ایکس» موفق شد در باکس‌آفیس بین‌المللی عملکرد بسیار بهتری داشته باشد. «ققنوس سیاه» تا به حال توانسته با فروشی 140 میلیون دلاری در باکس‌آفیس بین‌المللی بدرخشد و آغاز فروش جهانی آن باعث شده بتواند تا این لحظه در صدر بازارهای چین، فرانسه، مکزیک و روسیه قرار بگیرد.

با این حال مسلماً این فیلم باید بتواند فروش خود را در هفته‌های آینده بسیار بالاتر ببرد چون هزینه ساخت این فیلم 200 میلیون دلار بوده است. این در حالی است که بیشتر منتقدان نظری منفی درباره این فیلم داشته‌اند. به طور مثال، امتیاز فیلم در وبسایت نقد راتن تومیتوز حدود 20 است.

«ققنوس سیاه» هفتمین و آخرین پروژه در مجموعه اصلی فیلم‌های «مردان ایکس» است و نقش اول آن را سوفی ترنر ایفا می‌کند. جسیکا چاستین، مایکل فاسبندر و جیمز مک‌آووی دیگر بازیگران این فیلم هستند که در آمریکای شمالی در بیش از 3700 سالن روی پرده‌های سینما رفته است.

در باکس‌آفیس آخر هفته، فیلم «زندگی مخفی حیوانات خانگی 2» که قسمت دوم انیمیشن شرکت ایلومینیشن است، با رساندن فروش سه روزه خود به 47 میلیون دلار به راحتی در رتبه اول قرار گرفت. با این حال این فروش حدود 15 درصد کمتر از انتظارات اولیه بود.

فیلم «علاء‌الدین» شرکت دیزنی هم با فروش 24 میلیون دلار دیگر در رتبه سوم جا گرفت. این فیلم تا کنون در 3 هفته در مجموع 232.4 میلیون دلار فروخته است.

«گودزیلا: پادشاه هیولاها» محصول برادران وارنر و لجندری در دومین هفته فروش خود با کاهشی 70 درصدی تنها توانست 14.7 میلیون دلار دیگر به فروش 47.7 میلیون دلاری هفته اول خود اضافه کند و چهارم شود.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...