آیا «پارازیت» پرفروش‌ترین فیلم برنده نخل طلا می‌شود؟

یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۹

فیلم «پارازیت» یا «انگل» ساخته بونگ جون هو که موفق به کسب نخل طلا از جشنواره فیلم کن 2019 شد احتمالا به پرفروش‌ترین فیلم برنده نخل طلا بدل خواهد شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم «پارازیت» که تا کنون بیش از 38.5 میلیون دلار تنها در هفته نخست اکرانش در کره جنوبی فروش کرده و بیش از 5.4 تماشاگر به تماشای آن نشسته‌اند، احتمالاً نام خود را به عنوان پرفروش‌ترین فیلم برنده نخل طلا در تاریخ ثبت خواهد کرد.

این فیلم در فاصله 31 ماه مه تا 2 ژوئن که اولین هفته اکرانش بود موفق شد تا عنوان پرفروش‌ترین افتتاحیه فیلمی که برنده نخل طلای کن در 25 سال اخیر شده است را کسب کند.

این فروش از «فارنهایت 9/11» مایکل مور با فروش 24 میلیون دلار در سال 2004 هم پیش گرفته است. مستند مایکل مور در نهایت فروشی 222 میلیون دلاری در جهان به دست آورد و انقلابی در مستندهای سینمایی به پا کرد.

دیگر برنده نخل طلای پرفروش فیلم «داستان عامه‌پسند» کوئنتین تارانتینو بود که اکتبر 1944 اکران شد و 9.3 میلیون دلار در هفته افتتاحیه خود فروش کرد.

اکنون گفته شده سی‌جی انترتینمنت امتیاز این فیلم را به نزدیک به 200 کشور جهان فروخته که آمریکای شمالی، اروپای آلمانی زبان، مناطق فرانسوی زبان، ژاپن و بریتانیا از جمله آنها هستند.

این فیلم که در اولین آخر هفته پس از دریافت نخل طلای کن در کره جنوبی اکران شد از آخر هفته‌ای که گذشت (چهارشنبه پیش) در فرانسه اکران شد و احتمالاً چین منزلگاه بعدی آن نیز استقبال شایانی از آن به عمل خواهد آورد زیرا موضوع‌های مشابه شامل «کفرناحوم» نادین لبکی و «دزدان فروشگاه» برنده سال پیش نخل طلا در این کشور با استقبال خوبی روبه رو شده‌اند.

فیلم «دزدان فروشگاه» ساخته هیروکازو کورئیدا سال پیش فروشی 4.2 میلیون دلاری را در ژاپن تجربه کرد و چهارمین افتتاحیه بزرگ فیلم برنده نخل طلا در کشور تولید کننده فیلم در 25 سال اخیر شد. این فیلم در نهایت در سراسر جهان فروش 72 میلیون دلاری را ثبت کرد.

کمتر پیش آمده که فیلم‌های برنده نخل طلای کن در کشور خودشان با اقبال روبه رو شوند و «درخت زندگی» ترنس مالیک که با بازی براد پیت ساخته شده بود در هفته افتتاحیه‌اش در آمریکا فروش 372 هزار دلاری را ثبت کرده بود و در دنیا 54 میلیون دلار فروخت.

بونگ جون هو، کارگردان کره‌ای بعد از دو فیلم موفق «اوکجا» و «برف شکن» فیلم «پارازیت» را در کشور خود ساخت.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...