«راپسودی بوهمی» در گیشه چین شگفتی ساز شد

رکوردشکنی فیلم برنده اسکار
سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۶:۱۴

مجموع فروش جهانی فیلم «راپسودی بوهمی» یا «حماسه کولی» با بازی رامی مالک پس از اکران در سینماهای چین از مرز 900 میلیون دلار عبور کرد و شگفتی‌ساز شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی، به یُمنِ اکران موفق فیلم «راپسودی بوهمی» در چین، این فیلم پس از 5 ماه اکران فروشش را به 900 میلیون دلار رساند.

فیلم زندگینامه‌ای ستاره گروه موسیقی کویین با این فروش به چهارمین فیلم پرفروش کمپانی فاکس قرن بیستم در تمام تاریخ بدل شد.

این فیلم که جوایز سینمایی متعددی کسب کرده تا کنون بیش از 216 میلیون دلار در آمریکا و 685.2 میلیون دلار در دیگر نقاط جهان فروش کرده است و فروش آن تنها در چین که دیرتر از دیگر نقاط شروع شد، 13.9 میلیون دلار بوده است. این در حالی است که فروش فیلم هنوز در ژاپن ادامه دارد و تا کنون 115.9 میلیون دلار در این کشور فروش کرده است.

«راپسودی بوهمی» نخستین بار در ماه نوامبر راهی سینماها شد و اکنون نام خودش را به عنوان پرفروش‌ترین فیلم زندگینامه‌ای درباره موسیقی ثبت کرده است.

این فیلم 4 جایزه اسکار برده است که شامل بهترین بازیگر مرد برای رامی مالک بوده است و جایزه بهترین فیلم درام و بهترین بازیگر درام را نیز از گلدن گلوب دریافت کرد.

برای کمپانی فاکس این فیلم از نظر فروش پس از «هوانورد»، «تایتانیک» و «جنگ ستارگان: اپیزود یک» قرار گرفته است.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...