«بافتا» 2019 برندگانش را شناخت

«روما» و «سوگلی» جوایز اصلی را درو کردند
دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۴:۲

در مراسم اهدای جوایز بافتا که دیشب برگزار شد، «روما» بهترین فیلم سال بافتا و «سوگلی» به عنوان بهترین فیلم بریتانیایی سال شناخته شدند.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، هفتاد و دومین دوره اهدای جوایز بافتا که از سوی آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی بریتانیا اهدا می‌شود، برندگان خود را معرفی کرد.

در این مراسم دو فیلم «روما» ساخته آلفونسو کوارون و «سوگلی» ساخته یورگوس لانتیموس برندگان اصلی جوایز شدند.

«روما» موفق شد جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین فیلمبرداری و بهترین فیلم خارجی ‌زبان را از آنِ خود کند. این فیلم در هفت بخش نامزد شده بود و برای کسب عنوان بهترین فیلم موفق شد «کوکلاکس کلان سیاهپوست»، «سوگلی»، «کتاب سبز» و «ستاره‌ای متولد می‌شود» را پشت سر بگذارد.

کوارون هم در حالی عنوان بهترین کارگردان را کسب کرد که اسپایک لی، پاول پاولیکوفسکی، یورگوس لانتیموس و برادلی کوپر رقبای وی برای کسب این جایزه بودند.


«سوگلی» نیز که در 12 بخش نامزدی جوایز بافتا را کسب کرده بود، بهترین فیلم بریتانیایی شد. این فیلم برنده جایزه بهترین فیلمنامه غیراقتباسی، بهترین بازیگر زن،‌ بهترین بازیگر زن مکمل و بهترین طراحی صحنه، لباس و چهره‌پردازی نیز شد.



در این مراسم جایزه بهترین بازیگر مرد به رامی مالک برای ایفای نقش فردی مرکوری در فیلم «راپسودی بوهمی» اهدا شد و جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل به ماهرشالا علی برای «کتاب سبز» رسید.

همان طور که پیشتر اعلام شده بود جایزه ویژه بافتا نیز برای مشارکت فوق‌العاده در سینمای بریتانیا به الیزابت کارلسون و استیون وودلی تهیه‌کنندگان فیلم‌هایی چون «کارول» و «بازی گریان» رسید. بیل نای بازیگر مشهور بریتانیایی این جایزه را به این دو تن اهدا کرد.

در این مراسم شاهزاده ویلیام که ریاست بافتا را بر عهده دارد همراه همسرش کیت میدلتون حضور داشتند و در مراسم فرش قرمز نیز شرکت کردند. در حین مراسم نیز ویلیام با کیت بلانشت روی صحنه رفت تا جایزه فلوشیپ بافتا را به تلما شون‌میکر تدوین‌گر و همکار طولانی مدت مارتین اسکورسیزی اهدا کند.

فهرست برندگان جوایز بافتا 2019 چنین است:

بهترین فیلم: «روما»

بهترین کارگردان: آلفونسو کوارون برای «روما»

بهترین بازیگر مرد: رامی مالک برای «راپسودی بوهمی»

بهترین بازیگر زن: اولیویا کلمن برای «سوگلی»

بهترین بازیگر مرد مکمل: ماهرشالا علی برای «کتاب سبز»

بهترین بازیگر زن مکمل: ریچل وایس برای «سوگلی»

بهترین فیلم بریتانیایی: «سوگلی»

بهترین فیلم اول بریتانیایی: «جانور» به نویسندگی و کارگردانی مایکل پیرس

بهترین فیلم خارجی‌زبان: «روما» از مکزیک

بهترین مستند: «فری سولو»

بهترین فیلم انیمیشن: «مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی»

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: «سوگلی»

بهترین فیلمنامه اقتباسی: «کوکلاکس کلان سیاهپوست» برای اسپایک لی

بهترین فیلمبرداری: «روما»

بهترین موسیقی: «ستاره‌ای متولد می‌شود»

بهترین تدوین: «معاون»

بهترین طراحی صحنه: «سوگلی»

بهترین طراحی لباس: «سوگلی»

بهترین گریم چهره‌ و مو: «سوگلی»

بهترین جلوه‌های ویژه تصویری: «پلنگ سیاه»

بهترین صدابرداری: «راپسودی بوهمی»

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی: «73 گاو» ساخته آلکس لاکوود

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی: «خشن و پرسروصدا»

ستاره نوظهور سال: لتیشیا رایت

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...