دورخیز «آکوامن» برای باشگاه میلیاردی‌ها

یک فیلم ابرقهرمانی که خوب می‌فروشد
دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۵:۵۲

با استقبال از فیلم ابرقهرمانی «آکوامن»‌ در بازار داخلی آمریکا و بازار جهانی انتظار می‌رود این فیلم بتواند مجموع فروشش در سطح جهانی را به زودی مرز یک میلیارد دلار برساند.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، در حالی که «آکوامن» فروشش را در بازار داخلی آمریکا از مرز 270 میلیون دلار عبور داده و انتظار می‌رود چهارمین تعطیلات آخر هفته‌اش را با رسیدن به رقم 290 میلیون دلار به پایان ببرد، و در حالی که در بازار جهانی در مجموع تا روز پیش 980 میلیون دلار فروش داشته، انتظار می‌رود این فیلم زودتر از آنچه تصورش می‌رفت به فروش یک میلیارد دلاری دست یابد.

به این ترتیب این فیلم که 26 روز از اکرانش می‌گذرد، به این حد از موفقیت دست خواهد یافت.

این در حالی است که «راپسودی بوهمی» نیز فروشی 700 میلیون دلاری را ثبت کرد.

«آکوامن» محصولی از کمپانی برادران وارنر و دی‌سی، تنها پنج‌شنبه و جمعه با فروش 85.4 میلیون دلار دیگر در بازار بین‌المللی، پیش رفت. این پیش از آن است که ایتالیا این فیلم را به مناسبت سال نو در سینماهایش به نمایش درآورد و ژاپن نیز قرار است از 8 فوریه میزبان این فیلم شود.

در همین حال چین از کشورهایی است که به نمایش فیلم ادامه می‌دهد و تا اوایل فوریه میزبان آن در سینماهایش خواهد بود. تا کنون 260.4 میلیون دلار از فروش این فیلم در چین به دست آمده و فیلم را به ششمین فیلم پرفروش خارجی سراسر تاریخ چین بدل کرده است.

این فیلم در عین حال پرفروش‌ترین اثر کمپانی DC است که در چین، اندونزی، هند، مالزی، تایلند و ویتنام به نمایش درآمده است.

تا به امروز «آکوامن» به هفتمین فیلم پرفروش سال 2018 در سطح جهان بدل شده است.

در همین حال «راپسودی بوهمی» نیز به فروش موفق خود ادامه داده و با فروش 702 میلیون دلار پس از 10 هفته نمایش، زندگی فردی مرکوری را با موفقیت بر پرده‌های سینما نگه داشته است. این فیلم هفتمین فیلم پرفروش کمپانی فاکس اینترنشنال در طول تاریخ بوده است و به‌ زودی به نظر می‌رسد بتواند «مردان ایکس: روزهای گذشته ی آینده» را پشت سر بگذارد و مقام ششم را از آنِ خود کند.

به نظر می‌رسد «آکوامن» بتواند بیش از دیگر فیلم‌هایی که یک ابرقهرمان در آن به تنهایی بار فیلم را بر عهده دارد جلو برود. تا کنون «مرد آهنی 3» یک میلیارد و 215 میلیون دلار و «پلنگ سیاه» یک میلیارد و 346 میلیون دلار فروش داشته‌اند. فروش «زن شگفت‌انگیز» نیز 821 میلیون دلار بوده است. «نگهبانان کهکشان 2» نیز فروشی معادل 869 میلیون دلاری را ثبت کرد.

منتقدان بخش مهم موفقیت «آکوامن» را مرهون کارگردانی جیمز وان می‌دانند که دیدگاه‌های متفاونی برای خلق این شخصیت کلاسیک کمیک به فیلم تزریق کرد. وی در جریان تور معرفی این فیلم از کمپانی تشکر کرده بود که اجازه داده است تا او نظرات خودش را خیلی بیشتر از آنچه تصور می‌شد، پیش ببرد.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...