«آکوامن» با عبور از «شوالیه تاریکی» پرفروش‌ترین فیلم تاریخ DC شد

سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۵:۴۸

«آکوامن» بعد از کسب 12.4 میلیون دلار در 79 بازار بین المللی در روز یک روز به رقم فروش 6493 میلیون دلار در آن سوی مرزهای آمریکا دست یافت و بدین ترتیب به پرفروش ترین فیلم تاریخ دی سی تبدیل شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپوتر، فیلم ابرقهرمانی «آکوامن» سال جدید میلادی را نیز با صدرنشینی در گیشه داخلی آمریکا آغاز کرده و برآورد می شود فروش پایان هفته اش در گیشه داخلی آمریکا به رقم 30 میلیون و پانصد هزار دلار برسد و برای چهارمین هفته پیاپی در راس گیشه قرار بگیرد.

اما اتفاق مهم برای این فیلم ماجراجویانه با شرکت جیسون ماموا زمانی رقم خورد که فیلم بعد از کسب 12.4 میلیون دلار در 79 بازار بین المللی در یک روز به رقم فروش 649.3 میلیون دلار در آن سوی مرزها دست یافت و بدین ترتیب به پرفروش ترین فیلم تاریخ DC  (دنیای سینمایی DC به مجموعه فیلم‌ های ابرقهرمانی آمریکایی که در یک دنیای مشترک واقع شده‌ اند و بر اساس شخصیت‌های دی‌سی کامیکس ساخته شده‌اند، گفته می شود) در بازارهای بین المللی تبدیل شد. این رکورد پیش از این از آنِ «شوالیه تاریکی به پا می‌خیزد» ساخته کریستوفر نولان بود که در بیرون از آمریکا به رقم فروش 636.8 میلیون دلار دست یافته بود.

با وجود پیش بینی کاهش 42 درصدی فروش داخلی «آکوامن» در این هفته، تا کنون مجموع فروش فیلم در دنیا به 887 میلیون و ششصد هزار دلار رسیده است.

اما پس از فیلم «آکوامن»، رتبه دوم این آخر هفته به محل نزاع دو فیلم «اتاق فرار» و «بازگشت مری پاپینز» تبدیل شده است و انتظار می رود هر دو این فیلم ها به رقم فروشی نزدیک به 16 میلیون دلار برسند.

«اتاق فرار» فیلم ژانر وحشت روانشناسانه که این هفته با 2717 سالن سینما اکران خود را آغاز کرده است همان گونه که در بالا به آن اشاره شد انتظار می رود تا پایان هفته 16 میلیون دلار به چنگ بیاورد. این میزان فروش افتتاحیه کمی بالاتر از آنچه پیش تر تخمین زده می شد، است.

فیلم «اتاق فرار» که محصول سونی است را آدام رابیتل بر اساس فیلمنامه ای از براگی شات و ماریا مِلنیک کارگردانی کرده است. تایلور راسل و لوگان میلر نیز بازیگران این فیلم هستند.

«اتاق فرار» داستان 6 غریبه است که خود را در وقایعی که از کنترل آنها خارج است مشاهده می کنند. آنها مجبورند یا بمیرند یا که از هوش خود برای یافتن سرنخ هایی استفاده کنند. فیلم در راتن تومیتوز امتیاز 53% و در سینمااسکور درجه B را کسب کرده است.

احتمالا فیلم «بازگشت مری پاپینز» اثر دیزنی نیز جایگاه سوم خود را حفظ کند. این فیلم تا کنون 128 میلیون دلار در گیشه داخلی آمریکا و 85.7 میلیون دلار در خارج از آمریکا فروش داشته است. با این توصیف مجموع فروش فیلم تا کنون به رقم 213.7 میلیون دلار رسیده است. در «بازگشت مری پاپینز» امیلی بلانت در نقش مری پاپینز، پرستار بچه‌ها به همراه لین مانوئل میراندا حضور دارد.

«مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی» محصول سونی و «بامبل‌بی» اثر کمپانی پارامونت نیز دیگر فیلم های پرفروش این هفته هستند که برای کسب جایگاه چهارم گیشه آخر هفته رقابت سختی با یکدیگر دارند. پیش بینی می شود «بامبل‌بی» با 13 میلیون دلار بالاتر از انیمیشن «مرد عنکبوتی» با 12.75 میلیون دلار قرار بگیرد.

«مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی» تا به امروز 124 میلیون دلار در گیشه داخلی آمریکا فروش داشته است. این انیمیشن در خارج از مرزهای آمریکا نیز 109 میلیون دلار فروخته است. فیلم «بامبل‌بی» هم از گیشه داخلی آمریکا 88 میلیون دلار صید کرده و 108 میلیون دلار نیز در بازارهای خارجی به دست آورده است

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...