مگی جیلنهال به پشت دوربین می رود

شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۹

مگی جیلنهال بازیگر سرشناس هالیوود قصد دارد نخستین تجربه کارگردانی‌اش را با اقتباس از رمان پرفروش النا فرانته انجام دهد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، مگی جیلنهال قرار است با اقتباس سینمایی از رمان النا فرانته برای نخستین بار پشت دوربین بایستد.

وی که در جشنواره فیلم تورنتو حضور یافت گفته است این تصمیم را مدیون نقشی است که در سریالی با عنوان «دوس» (نام خیابانی در نیویورک) برای اچ‌بی‌او ایفا کرد. در این سریال که اکنون در حال پخش است، شخصیتی که وی نقشش را بازی می‌کند زنی به نام کندی است که کارگردان می‌شود. جیلنهال گفت از طریق ایفای این نقش متوجه شد که چه مسایلی برایش بیشتر اهمیت دارد.

وی افزود:" از آنجا بود که فهمیدم درست است که بازیگر هستم اما می‌خواهم داستانی را که برای خودم مهم است روایت کنم."

جیلنهال نگفت کدام رمان فرانته را می‌خواهد بسازد، اما گفت در حال نوشتن فیلمنامه آن است.

فرانته نویسنده ایتالیایی برای رمان‌های چهارگانه ناپلی‌اش شهرت دارد که در قالب چهار کتاب زندگی دو دختر از کودکی تا سالخوردگی را روایت کرده است.

در ماه مارس 2017 اعلام شده بود اچ‌بی‌او قصد دارد سریال درامی به زبان ایتالیایی بر مبنای «دوست نابغه من» بسازد و این سریال قرار است نوامبر نمایش داده شود.

مگی جیلنهال 40 ساله که جایزه گلدن گلوب سال 2014 را برای سریال «زن محترم» برد و سال 2009 برای بازی در فیلم «دل دیوانه» نامزد دریافت اسکار شد، در بیش از 30 فیلم از جمله فیلم‌هایی چون «شوالیه تاریکی»، «شری کوچک» و «منشی» بازی کرده است.

وی خواهر جیک جیلنهال بازیگر و دختر استیو جیلنهال فیلمساز است.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...