ستاره‌های زن سینما فاتح گیشه سینمای آمریکا

«انتقام‌جویان‌» سرانجام دو میلیارد دلاری شد
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۶

فیلمی با بازی ستاره‌های زن سینمای جهان گیشه آمریکای شمالی را تسخیر کرد اما حکمران بلامنازع گیشه جهانی فیلمی تازه از «دنیای ژوراسیک» بود.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم «هشت یار اوشن» با حضور ستاره‌های زن سینما پرفروش‌ترین اثر روی پرده هفته گذشته در سینماهای آمریکای شمالی (بزرگترین بازار سینمای جهان) بود. این فیلم با فروش 41 میلیون و 500 هزار دلاری در سه روز نخست نمایش صدرنشین گیشه شد.

خارج از مرزهای آمریکای شمالی و در گیشه بین‌الملل اما «دنیای ژوراسیک: پادشاهی فروپاشیده» با فروش 151 میلیون دلاری یکه‌تاز میدان بود. این فیلم علمی-تخیلی هنوز در آمریکا روی پرده نرفته است. فروش «هشت یار اوشن» در گیشه بین‌الملل اندکی بیش از 12 میلیون دلار بود البته باید در نظر داشت که این فیلم فقط در 16 کشور اکران شده است.


در «هشت یار اوشن» ساندرا بولاک، کیت بلانشت، آن هاتاوی، میندی کالینگ، سارا پالسون، ریحانا و هلنا بونهام کارتر نقش‌های اصلی را بازی می‌کنند. «هشت یار اوشن» در مقایسه با فیلم‌های پرهزینه‌ای مانند «شماره یک آماده» افتتاحیه موفق‌تری داشت که برای کمپانی برادران وارنر آمار امیدوارکننده‌ای است.

از ترکیب بازیگران فیلم به خوبی پیدا است که بازار مخاطبش زنان هستند و آمار هم گویای هم واقعیت است. زنان 70 درصد تماشاگران فیلم را تشکیل می‌دهند و اغلب آنها بالای 25 سال سن دارند.

افتتاحیه فیلم «هشت یار اوشن» بدون در نظر گرفتن تورم از چهار فیلم قبلی بیشتر است. از اکران آخرین فیلم از مجموعه «یاران اوشن» 11 سال می‌گذرد.

«هشت یار اوشن» با حضور ستاره‌های سرشناس نزدیک به 70 میلیون دلار هزینه داشت. در این فیلم ساندرا بولاک نقش دبی اوشن خواهر دنی اوشن را بازی می‌کند. این فیلم هم فرمولی مشابه با فیلم‌های قبلی دارد و ماجرای آزادی دبی اوشن از زندان و برنامه‌ریزی برای یک سرقت حرفه‌ای را روایت می‌کند.

با درخشش «هشت یار اوشن» باعث شد که فیلم «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» در سومین هفته اکران جایگاه خود را در صدر پرفروش‌های گیشه از دست بدهد. این فیلم هفته پیش در سه روز پایانی هفته با فروش 15 میلیون و 200 هزار دلاری به رده دوم سقوط کرد. فروش جهانی «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» اکنون به 312 میلیون و 200 هزار دلار رسیده است.

سومین فیلم پرفروش گیشه «ددپول 2» با بازی رایان رینولدز بود. این فیلم در چهارمین هفته اکران به فروش 13 میلیون و 700 هزار دلاری بسنده کرد. فروش «ددپول 2» در بازارهای خارجی 18 میلیون و 500 هزار دلار بود. فروش جهانی این فیلم متفاوت ابرقهرمانی تا اینجای کار به 655 میلیون و 300 هزار دلار رسیده است.

در این میان فیلم ترسناک «موروثی»‌ نیز روی پرده رفت. این فیلم در افتتاحیه فروش 13 میلیون دلاری داشت. تا اینجای کار تماشاگرانی که فیلم را دیده‌اند به فیلم امتیاز پایینی داده‌اند. همین موضوع در بلند مدت به اکران فیلم لطمه خواهد زد. سال پیش فیلم «مادر»‌ به کارگردانی دارن آرنوفسکی به سرنوشت مشابهی دچار شد.

«موروثی» نخستین بار در بخش اکران نیمه‌شب جشنواره فیلم «ساندنس» به نمایش درآمد. در این فیلم تونی کولت مقابل آلکس وولف و میلی شاپیرو ایفای نقش کرده است. داستان فیلم درباره خانواده‌ای است که اسراری هولناک از گذشته خود کشف می‌کند.

پنجمین فیلم پرفروش هفته گذشته، موفق‌ترین فیلم اکران سال 2018 است. «انتقام‌جویان: جنگ ابدیت» تا اینجای کار در جهان به فروش 2 میلیارد دلاری دست پیدا کرده است. این فیلم 654 میلیون و 700 هزار از فروش خود را در آمریکای شمالی به دست آورده است.

بازنده اکران هفته گذشته «هتل آرتمیس» با بازی ستارگانی از جمله جودی فاستر و استرلینگ کی‌. براون بود. این فیلم علیرغم اکران در بیش از 2 هزار سالن سینما فقط 3 میلیون و 200 هزار دلار فروش داشت.

داستان «هتل آرتمیس» در آینده‌ای نزدیک روی می‌دهد که در آن جودی فاستر پرستاری است که سازمانی سری را اداره می‌کند.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...