آنتون یلچین

Anton Yelchin

عناوین شغلی : دوبلور / صداپیشه - بازیگر
تولد : لنینگراد (سن پترزبورگ فعلی)، روسیه - ۱۱ مارس ۱۹۸۹
وفات : لوس آنجلس، کالیفرنیا، آمریکا - ۱۹ ژوئن ۲۰۱۶

خانواده اش وقتی او شش ماهه بود از اتحاد جماهیر شوروی به آمریکا مهاجرت کردند تا پناهندگی سیاسی بگیرند. پدر و مادر او هر دو در رشته ی اسکیت روی یخ فعال بودند و جزو چهره های مشهور این رشته به حساب می آمدند.

آنتون یلچین که تنها فرزند خانواده بود، از سنین کودکی شروع به بازیگری کرد و در 9 سالگی اولین نقش حرفه ای خود را به دست آورد. او با حضور در چند نقش تاثیرگذار تحسین منتقدان و تماشاگران را برانگیخت و در فیلم هایی مثل «خانواده ی دی» و «قلب هایی در آتلانتیس» در نقش پسربچه هایی خجالتی یا دچار آسیب های روحی و عاطفی در مقابل بازیگرانی مثل آنتونی هاپکینز و رابین ویلیامز به ایفای نقش پرداخت. او دو فصل در سریال «هاف» با هنک آزاریا همبازی بود و نقش نوجوانی را بر عهده داشت که زندگی اش به خاطر بحران خانوادگی و حرفه ای پدرش به هم می ریزد. او خیلی زود راه ورود خود به آثار مستقل را باز کرد و معروف ترین کار او در این حوزه بازی در فیلم «دیوانه وار» به کارگردانی دریک دورماس بود که کنت توران در لوس آنجلس تایمز بازی یلچین در آن را "شجاعانه" توصیف کرد و نوشت با صداقت و جدیت خاصی زوایای شخصیت جیکوب را به تصویر می کشد. یلچین در ادامه در فیلم هایی مثل «رستگاری ترمیناتور» (2009) هم بازی کرد و در سری فیلم های انیمیشن «اسمارف ها» صداپیشیگی کرد.

یلچین در ادامه در فیلم مستقل «اتاق انتظار» (2015) بازی کرد، اما بیشتر به خاطر بازی در نقش پاول چخوف در سری فیلم های «سفر ستاره ای» معروف شد. او در سه فیلم از سری جدید «سفر ستاره ای» نقش این مهندس روس را بر عهده داشت.

روز 19 ژوئن 2016 پیکیر بی جان آنتون یلچین در ورودی خانه اش در استودیو سیتی ایالت کالیفرنیا در حالی پیدا شد که او بین اتوموبیل شخصی اش که یک جیپ گرند چروکی مدل 2015 بود و نرده های جلوی خانه اش گیر کرده بود.


برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...