کیفر ساترلند

Kiefer Sutherland

کیفر ویلیام فردریک دمپسی جورج روفوس ساترلند
عناوین شغلی : بازیگر
تولد : پدینگتون، لندن، انگلیس - ۲۱ دسامبر ۱۹۶۶

پدر او دونالد ساترلند و مادرش شرلی داگلاس هر دو از بازیگران مطرح سینما هستند. او نوهٔ سیاستمدار مشهور تامی داگلاس است. او و خواهر دوقلویش در بیمارستان سنت مری در لندن به دنیا آمدند. زیرا در آن زمان پدر و مادرش در لندن کار می‌کردند. به همین دلیل او به اضافه ی کانادا و آمریکا، شهروند بریتانیا نیز محسوب می‌شود. او اسمش را از وارن کیفر، کارگردانِ اولین فیلم پدرش گرفته است. زمانی که ساترلند چهار ساله بود، پدر و مادرش از هم جدا شدند. بعد از جدایی، کیفر و مادرش، از لوس‌آنجلس به تورنتو رفتند.

او دوران دبیرستان و کالج را در کانادا گذراند. ساترلند بازیگری را از 9 سالگی در مدرسه آغاز کرد. نخستین حضورش در سینما، بازی در فیلم «مکس دوگان بازمی‌گردد»، بود. او در 17 سالگی و به همراه پدرش در این فیلم بازی کرد. «کنار من بایست» اولین فیلمی بود که ساترلند در آمریکا بازی کرد. او در این فیلم در نقش یکی از پسرانی بازی می‌کرد که به دنبال جسدی می‌گشتند. تا سال 2008 ساترلند در بیش از 70 فیلم بازی کرد.

از سال 2001 ساترلند با ایفای نقش جک بائر در سریال «24» به یکی از محبوب ترین بازیگران عصر حاضر تبدیل شد. او چهار بار نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر درام مرد شد که نهایتاً در سال 2006 به خاطر بازی در فصل پنجم سریال «24» این جایزه را به‌دست آورد. پدر او نیز در سال 1996 به خاطر بازی در سریال «همشهری ایکس» برنده‌ی این جایزه شده بود. همچنین او در سال 2007 نامزد دریافت جایزه گلدن گلاب بهترین بازیگر درام مرد به خاطر بازی در سریال «24» شد. مبلغ قرارداد وی برای بازی در سه فصل از این سریال 40 میلیون دلار اعلام شده‌است که وی را به گران‌ترین بازیگر تلویزیونی تبدیل می‌کند. البته او خودش تأکید می‌کند که بازی در این سریال برای او صرفاً یک سرگرمی است.در مصاحبه‌ای با مجله‌ی «اوکی!»، هاوارد گوردون اعلام کرد که کشتن شخصیت جک باور "فقدان و ضایعه ای غیرقابل تحمل" خواهد بود.

برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...