چارلیز ترون

Charlize Theron

عناوین شغلی : بازیگر - دوبلور / صداپیشه - تهیه کننده
تولد : بنونی، خاوتنگ (آفریقای جنوبی) - ۷ اوت ۱۹۷۵

پدرش چارلز ترون مکانیک و مادرش گردا، در کار ساخت و ساز جاده بود. والدینش هر دو متولد آفریقای جنوبی بودند هرچند پدرش اصلیتی فرانسوی داشت و مادرش آلمانی تبار است. ترون که تنها فرزند خانواده‌اش بود دوران کودکی را در کنار والدین خویش در نزدیکی ژوهانسبورگ و در مزرعهٔ خودشان گذراند. چارلیز خیلی سخت کار و در نگهداری حیوانات و کشاورزی به والدینش کمک می‌کرد. در چهار سالگی بود که از طریق یک معلم انگلیسی، رقص باله را تا حدودی فراگرفت. زمانی که 13 ساله شد، به مدرسه شبانه‌ روزی ژوهانسبورگ فرستاده شد و در آنجا در مدرسه بین‌المللی هنر شروع به تحصیل کرد.  سپس در 16 سالگی با تشویق های مادرش تصمیم گرفت که یک مدل باشد و از این راه امرار معاش کند. چارلیز به دلیل قد بلند و اندام بسیار مناسبی که داشت، خیلی زود توانست در دنیای مُد به موفقیت دست پیدا کند اما این کاری نبود که بتواند وی را راضی کند، از این رو بعد از مدتی دنیای مِد را ترک کرد و به سمت علاقه ی دوران کودکی اش یعنی "باله" رفت. اما چندان خوش شانس نبود چرا که در 18 سالگی به دلیل آن که پایش در جریان تمرین باله به شدت صدمه دیده بود، مجبور شد تا دنیای بالرین ها را هم ترک کند.

اتفاقی که چارلیز هرگز به آن فکر نمی کرد این بود که روزی بتواند بازیگر شود اما با یک رخداد بسیار ناگهانی، مسیر زندگی او را برای همیشه تغییر داد. چارلیز زمانی که در لوس آنجلس اقامت داشت، روزی برای نقد کردن چکی 500 دلاری به بانک رفت اما بنا به دلائلی، مسئول باجه از نقد کردن این چک امتناع ورزید که در این لحظه چارلیز شروع به داد و فریاد کردن کرد. اما این دعوا یک اتفاق بسیار خوب را هم سبب شد چرا که یک استعداد یاب که در همان دور و بر حضور داشت، متوجه شخصیت جالب چارلیز شد و با پرداخت مبلغ چک، او را به سمت کلاس های بازیگری راهنمایی کرد تا استعدادش را در آنجا به نمایش بگذارد.

بعد از گذراندن دوره های بازیگری، چارلیز توانست در سینما حضور پیدا کند که این حضور با بازی در فیلم «بچه های مزرعه 3» (1995) رقم خورد. البته چارلیز در «بچه های مزرعه 3» حضور کوتاهی داشت. اما پس از آن وی در فیلمی با عنوان «کاری که می کنی» حضور پیدا کرد که به گفته خودش، عامل علاقه مند شدنش به دنیای سینما بود. پس از این فیلم و حضور در چند پروژه کوچک دیگر، چارلیز بالاخره موفق شد تا نظر تایلور هاکفورد را برای بازی در فیلم مشهور «وکیل مدافع شیطان» (1997) و هم بازی شدن با آل پاچینو را به دست آورد. «وکیل مدافع شیطان» اکران شد و مورد توجه منتقدان قرار گرفت و مهم تر این که چارلیز هم برای این فیلم از جشنواره فیلم بلک باستر کاندید دریافت جایزه بهترین بازیگر زن شد و پس از آن نیز رفته رفته تبدیل به یک ستاره در هالیوود شد.

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد!
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...