پنه لوپه کروز

Penélope Cruz

پنه لوپه کروز سانچز
عناوین شغلی : بازیگر
تولد : آلکوبنداس، مادرید، اسپانیا - ۲۸ آوریل ۱۹۷۴

پدر وی، ادواردو کروز، گاراژدار، فروشنده و تعمیرکار خودرو و مادرش آنکارنا سانچز، آرایشگر بود.  او فرزند بزرگ خانواده‌اش بود، خواهر وی مونیکا کروز، رقصنده و ستاره سینما و برادرش ادواردو کروز، خواننده اسپانیایی‌زبان است. پنه لوپه به‌یاد می‌آورد که در چهارسالگی، هنگام بازی با دوستانش، خود را شخصِ دیگری می‌پنداشته و به‌جای آن، نقش بازی می‌کرده است. در کودکی، پنه لوپه در آرزوی بازیگری سینما نبود بلکه بیشتر خواهان رقصنده شدن بود. شور و علاقه ی وی به رقصیدن، بالاخره به ورودش به هنرکده ملی هنرهای زیبای اسپانیا انجامید. کروز به مدت 9 سال در آنجا به آموختن باله کلاسیک مشغول بود. پنه لوپه پس از آن به‌مدت سه سال با آنجلا گاریدو، آموزش باله اسپانیایی دید؛ سپس برای چهار سال در آموزشگاه کریستینا روتا در نیویورک، تحت نظر رائول کابالِرو، رقص جاز آموخت. او در آزمون‌های بازیگری نیز شرکت کرد ولی گروه استعدادیاب، به‌دلیل سنِ کم پنلوپه را نپذیرفت.
در سال 1989، پنه لوپه 15 ساله برای اولین بار با بازی در کلیپ موسیقی «نیروی سرنوشت» که کاری از گروه پاپ اسپانیایی "مسانو" بود، جلوی دوربین رفت. در بین سال‌های 1990 تا 1997، او ابتدا مدتی مجری برنامه گفتگوی تلویزیونی La Quinta Marcha شد که از شبکه تلسینکو پخش می‌شد، و در سال 1991 نیز در قسمت Elle et lu از مجموعه تلویزیونی فرانسوی Série rose بازی کرد. در پی آن و در همان سن با حضور در فیلم «خامون، خامون» (1992) وارد دنیای سینما شد.

پنه لوپه در کنار بازیگری، مدلِ شرکت‌هایی چون منگو، لورئال و رالف لورن است. پنه لوپه در سال 207 در جایگاه پنجاه و هشتم در بین 100 شخصیت جذاب مجله ماکسیم قرار گرفت و توسط مجله امپایر به عنوان یکی از 100 ستاره جذاب سینما انتخاب شد.

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد!
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...