شارون استون

Sharon Stone

شارون ایوون استون
عناوین شغلی : بازیگر
تولد : میدویل، پنسیلوانیا (آمریکا) - ۱۰ مارس ۱۹۵۸

دومین فرزند خانواده بود (یك برادر بزرگتر به نام نومایكل) و دو خواهر كوچكتر (كلی و پاتریک) دارد پدر و مادرش جوزف و دروتی استون نام دارند. او شهرت‌اش را بیشتر مدیون فیلم پرفروش و جنجالی «غریزه اصلی» (1990) است. او زمانی که ده ساله بود در یکی از رستوران‌های مک دونالد مشغول به کار شد. گفته می شود نمره تست هوش او درهنگام نوجوانی 150 بوده است.

به عنوان دانشجوئی خلاق در زمینه نویسندگی از دانشگاه ادینبورو پنسیلوانیا بورسیه گرفت و با نمره بسیار خوبی فارغ التحصیل شد. او علاوه بر علاقه اش به ادبیات، فیلمهای كلاسیک هم دوست داشت. بعد از اینكه افرادی كه مسئول انتخاب زیباترین ها بودند او را كشف كردند زندگی اش وارد مسیر دیگری شد. به عنوان ملكه زیبائی موفقیتی بدست نیاورد به همین دلیل به سراغ مانكنی رفت. او ابتدا مانكن تبلیغاتی كمپانی فورد شد كه باعث شد برای اولین بار جلوی دوربین قرار بگیرد و در بین مردم شناخته شود. اولین نقشی كه بازی كرد در فیلم «خاطرات خوش خیالی» ساخته وودی آلن (1980) بود كه نقش او دختری زیبا در یك قطار بود و بعد از آن فیلم هایی کم اهمیت بازی کرد. بعد از ایفای نقش های متعدد در نمایشهای تلویزیونی سرانجام توانست با بازی در نقش مقابل آرنولد شوارتزنگر در «یادآوری کامل» (1990) به شهرتی که او همیشه به دنبالش بود برسد.

بازی در «غریزه اصلی» (1992) در کارنامه او یک نقطه عطف و در عین حال سرآغاز مشکلات بسیاری بود. او با این فیلم به یکی از گران ترین ستاره زن هالیوود بدل شد، در بخش جوایز فیلم های MTV او را دوست ترین زن نامیدند و جایزه بهترین بازیگر سال 1993 را به او اهدا كردند. اما حفظ شهرت برای او در هالیوود كار مشكلی بود و بیشتر پیشنهادات به شبیه «غریزه اصلی» بود و هر فیلمی غیر از آن در گیشه با استقبال چندانی روبرو نمیشد.

سال 1998 او و  فیل بروفستین كه ناشر روزنامه است در روز والنتاین با هم ازدواج كردند. آنها پسری به نام رون جوزف برونشتاین را در سال 2000 به فرزندی پذیرفتند. این ازدواج دوم شارون است چرا كه پیش از این با مایكل گرین برگ كه تهیه كننده بود ازدواج كرده بود كه از سال 1984 تا 1987 با هم زندگی كردند.


اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد!
اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد!
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...