فلورنس پیو

Florence Pugh

عناوین شغلی : بازیگر
تولد : آکسفور، انگلیس - ۳ ژانویه ۱۹۹۶

پدرش یک رستوران‌دار در شهر آکسفورد و مادرش مربی رقص است. پیو سه خواهر و برادر هم دارد که شامل توبی سباستین، برادرش، فعال در بازیگری و موسیقی، آرابلا گیبینز، خواهرش در بازیگر و رافائلا پیو، خواهر کوچک‌ترش که سابقه بازی در یک فیلم دارد، می‌شوند. پیو در دوران کودکی از بیماری تراکئومالاسی رنج می‌برد و بیشتر در بیمارستان بستری بود. زمانی‌که سه سالش بود، خانواده اش تصمیم گرفتند تا به آندلس در جنوب اسپانیا سفر کنند و امیدوار بودند که آب و هوای گرم سلامتی وی را بهبود ببخشد. با این‌ حال، زمانی‌ که پیو 6 سال داشت، خانواده وی بار دیگر به آکسفورد بازگشتند. پیو در 6 سالگی برای اولین‌بار به لهجه‌ها و کمدی ابراز علاقه کرد و در این سن نقش مری را با لهجه یورکشایر بازی کرد. پیو در زمانی‌ که هنوز به مدرسه می‌رفت، برای اولین‌بار بازیگری حرفه‌ای را با بازی در فیلم «سقوط» (2014) آغاز کرد که در این فیلم با میسی ویلیامز هم‌بازی بود.

بازی فلورنس با تحسین منتقدان مواجه شد و منتقد ایریش تایمز بازی او را عالی و فوق‌العاده توصیف کرد. او در سال 2015 در فیلم تلویزیونی Studio City بازی کرد و در ادامه شاهد نقش‌آفرینی وی در فیلم «لیدی مکبث» (2016) بودیم. بازی فلورنس پیو در «لیدی مکبث» با تحسین منتقدان مواجه شد و او توانست جوایزی برای بازی در این فیلم دریافت کند. او برای بازی در این فیلم موفق شد نامزد دریافت جایزه ستاره نوظهور بافتا شود و با این که این جایزه را نتوانست ببرد، اما نشان از رشد بسیار سریع او در بازیگری داشت. همچنین در سال 2016 پیو در سه قسمت از سریال Marcella نیز جلوی دوربین رفت. سال 2018 فلورنس پیو در ابتدا در فیلم «رفت و آمد» با بازی لیام نیسون ظاهر شد و در ادامه شاهد حضور وی در فیلم «پادشاه یاغی» با بازی کریس پاین و فیلم «بدخواه» بودیم و با این که آثار متوسطی در کارنامه این بازیگر جوان بودند، اما او خیلی زود مورد توجه تهیه‌کنندگان قرار گرفت.

حضور فلورنس پیو در سال 2018 به آثار سینمایی خلاصه نشد و او در فیلم «پادشاه لیر» که یک فیلم تلویزیونی بود، با آنتونی هاپکینز هم‌بازی شد و بازی خوبی را از خود ارائه داد. با این‌ حال، بازی پیو در سریال «دختر درامر کوچک» توانست نظرات بسیاری را به خود جلب کند و بسیاری از بازی وی در این سریال تمجید کردند. شاید سال 2018 سال خیلی درخشانی برای این ستاره نوظهور نبود، اما سال 2019 سالی خاطره‌انگیز و فراموش نشدنی برای وی تبدیل شد. در ابتدا شاهد حضور فلورنس پیو در فیلم «مبارزه با خانواده ام» بودیم که بازی وی با تحسین بسیاری مواجه شد. این در حالی است که این فیلم کمتر از دو اثر دیگرش در این سال سروصدا کرد و مورد توجه قرار گرفت. اثر بعدی درخشان پیو در سال 2019 فیلم «میدسامر» به‌ کارگردانی آری آستر بود که بسیاری اعتقاد داشتند بازی وی در این فیلم آن طور که باید و شاید در فصل جوایز دیده نشد و در واقع یکی از غایبان بزرگ جوایز آن سال بود.

فیلم «زنان کوچک» به‌کارگردانی گرتا گرویک، سومین فیلم فلورنس پیو در سال 2019 بود که او برای این فیلم توانست راهی معتبرترین جوایز سینمایی شود. او در این فیلم با بازیگرانی چون مریل استریپ، اما واتسون، سیرشا رونان، تیموتی شالامه و لورا درن هم‌بازی شد. پیو برای بازی در «زنان کوچک» موفق شد برای دومین‌بار نامزد دریافت جایزه بافتا شود، اما در کمال تعجب شاهد حضور وی در جوایز گلدن گلوب نبودیم که تعجب بسیاری را برانگیخت. پیو برای بازی در فیلم «زنان کوچک» موفق شد تا برای اولین‌بار نامزد دریافت جایزه اسکار در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن شود. محبوبیت و بازی فلورنس پیو باعث شد تا پای وی در دنیای سینمایی مارول نیز باز شود و شاهد حضور او در فیلم «بیوه سیاهپوش» باشیم. پیو در «بیوه سیاهپوش» نقش یلنا بلووا را بر عهده دارد که در این فیلم با اسکارلت یوهانسون، بازیگر نقش ناتاشا رومانوف، اولین بلک ویدو یا همان بیوه سیاهپوش، هم‌بازی شده است.


اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد!
اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد!
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...