بندیکت کامبربچ

Benedict Cumberbatch

بندیکت تیموتی کارلتون کامبربچ
عناوین شغلی : بازیگر - دوبلور / صداپیشه
تولد : لندن، انگلیس - ۱۹ ژوئیه ۱۹۷۶

او در خانواده ای کاملا هنری چشم بر جهان گشود. پدر و مادر بندیکت (تیموتی و وَندا) هر از دو از بازیگران شناخته شده زمان خود بودند، به همین جهت طولی نکشید که بندیکت هم مسیر زندگی خود را به عنوان بازیگر انتخاب کرد. وی در دوران مدرسه یکی از شاگردان ممتاز بود و علاقه بسیاری هم به نوشتن نمایشنامه داشت و اولین نقش مهم زندگی اش را هم به عنوان بازیگر در نمایش «رویای نیمه شب تابستان» اثر ویلیام شکسپیر ایفا کرد.

بندیکت در دوران دانشگاه رشته تئاتر را انتخاب کرد و به تحصیل در این رشته مشغول شد. صدای جذاب و اجرای متد کلاسیک بازیگری، از بندیکت در دوران جوانی بازیگری ساخته بود که همواره مورد اعتماد کارگردان های تئاتر قرار می گرفت و همه آنها به بی نظیر بودن او بر روی صحنه تئاتر اذعان داشتند.

بندیکت پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه و اجرای نمایش های متعدد در دوران تحصیلی، در سال 2000 اولین نقش خود در مقابل دوربین را برای سریال « ضربان قلب» ایفا کرد. نوع بازیگری و صدای جذاب بندیکت خیلی سریع توجه اهالی رسانه تصویری را جلب کرد و بندیکت موفق شد در ابتدای قرارگیری در جلوی دوربین سریال «ضربان قلب»، در چند سریال مطرح دیگر نیز حضور پیدا کند. اما نقش آفرینی که نام بندیکت را بیش از هر زمان دیگری بر سر زبان ها انداخت، بازی در نقش استیفن هاوکینگ در فیلم تلویزیونی «هاوکینگ» بود که باعث شد وی نامزد دریافت جایزه بافتای بهترین بازیگری مرد شود. اما نقشی که بندیکت را تبدیل به یک ستاره تمام عیار کرد، بازی در نقش شرلوک هولمز در مجموعه تلویزیونی «شرلوک» بود که بندیکت را نامزد دریافت جوایز گلدن گلوب و امی کرد و مسیر وی را برای ورود پرقدرت به دنیای سینما هموار کرد.


  • 1917
  • 2019
  • -
  • سرهنگ مکنزی
اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد!
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...