دواین جانسون

Dwayne Johnson

دواین داگلاس جانسون
عناوین شغلی : بازیگر - دوبلور / صداپیشه - تهیه کننده
تولد : هِیوارد، کالیفرنیا، آمریکا - ۲ مه ۱۹۷۲

دواین در کودکی به دلیل این که پدرش یک کشتی کج کار حرفه ای بود و می بایست به نقاط مختلف کشور سفر می کرد، سفرهای متعددی را به نقاط مختلف کشور تجربه کرد و از نزدیک با دنیای کشتی گیران آشنا شد. بدن ورزیده دواین در دوران نوجوانی سبب شد تا او ورزش راگبی را دنبال کند و حتی کمک هزینه تحصیلی نیز از دانشگاه میامی دریافت کند.

دواین با این کمک هزینه خیلی زود توانست خودش را در لیگ معتبر راگبی مطرح کند اما مصدومیت های متعدد، رفته رفته سبب شد تا او از دنیای راگبی فاصله بگیرد و این بار به سراغ حرفه پدرش، یعنی کشتی کج برود. ورود دواین به دنیای کشتی کج نیز به مانند دنیای راگبی، با موفقیت های زیادی همراه بود. وی توانست در مدت زمان کوتاهی تبدیل به یکی از محبوب ترین ورزشکاران این رشته شود و نام مستعار "راک" (صخره) را برای خود انتخاب کند.

محبوبیت روزافزون دواین جانسون در دنیای کشتی کج سبب شد تا وی در سال 2001 برای حضور در فیلم «بازگشت مومیایی» دعوت به همکاری شود و او نیز مشتاقانه این حضور را پذیرفت و به طور رسمی وارد عرصه سینما شد. موفقیت جانسون در نقش کوتاهش در «بازگشت مومیایی» سبب شد تا تهیه کنندگان در سال 2002 فیلمی با عنوان «عقرب شاه» را بسازند که دواین جانسون این بار در نقش اصلی آن حضور داشته باشد و همینطور هم شد. جانسون حالا پس از بیش از یک دهه حضور در عرصه سینما به بازیگر قابل اعتمادی برای تماشاگران تبدیل شده است.

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد!
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...