جرمی رنر

Jeremy Renner

جرمی لی رنر
عناوین شغلی : بازیگر - تهیه کننده
تولد : مودِستو، کالیفرنیا، آمریکا - ۷ ژانویه ۱۹۷۱

او به همراه چهار خواهر و برادر دیگرش در خانواده ای شلوغ کودکی پر هیاهویی را سپری کرد. رنر پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان "بیر" وارد کالج شهرش شد. در دوران کالج رشته های متفاوتی از جمله کامپیوتر، جرم شناسی و روانشناسی را امتحان کرد ولی بالاخره متوجه استعداد بازیگری اش شد و کالج را ترک کرد و به سان فرانسیسکو رفت و در «ئاتر هنرهای زیبای آمریکا» شروع به تحصیل و پس از آن به هاوایی و سپس به لوس آنجلس نقل مکان کرد.

او در لوس آنجلس خود را وقف تئاتر کرد و در نمایش تحسین شده «بگرد و نابود کن» حضور موفقی داشت. رنر در تئاتر مشغول بود که اولین فیلم سینمایی اش را به نام «سفر سالمندان» بازی کرد و مدتی را با نقش های مکمل در تلویزیون و تبلیغات بازرگانی گذراند تا این که با نقش آفرینی در فیلم «داهمر» نظر منتقدان را به خود جلب کرد. و نامزد جایزه فیلم های مستقل اسپرینت شد.

جرمی رنر از فیلم های مستقل کناره گرفت تا در فیلم های تجاری نیز شانس خود را امتحان کند بنابراین در فیلم «SWAT» حضور یافت و با سامو ال. جکسون و کالین فارل همبازی شد. او با بازی در فیلم های «کشور شمال» و «12 و مالکیت» توجه زیادی جلب کرد. بازی در فیلم «بردار» او را برنده جایزه بهترین بازیگر فستیوال فیلم های مستقل کالیفرنیا کرد. رنر در فیلم «28 هفته بعد» نقش اصلی را به دست آورد و در فیلم «ترور جسی جیمز توسط رابرت فورد بزدل» نقش فرعی را بازی کرد و فرصت همکاری با براد پیت را یافت.

 بازی او در فیلم «داهمر» کاترین بیگلو را نیز تحت تاثیر قرار داده بود و همین باعث شد تا او در فیلم «مهلکه» بازی کند. این نقش رنر را نامزد اسکار و بافتا کرد.

 سال 2010 او در فیلم تحسین شده «شهر» به کارگردانی بن افلک حضور یافت و دوباره نامزد اسکار شد و سال 2011 با چهارمین قسمت سری «ماموریت غیرممکن» جای خود را در هالیوود تثبیت کرد.


  • شهر
  • 2010
  • -
  • جیمز کاگلین / جیم
اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد!
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...