رضا درمیشیان

Reza Dormishian

عناوین شغلی : تهیه کننده - کارگردان - نویسنده فیلمنامه
تولد : تهران، ایران - ۲۰ آبان ۱۳۶۰

درمیشیان فعالیت سینمایی خود را از سال 1374 به عنوان نویسنده، منتقد و روزنامه نگار سینمایی در نشریات تخصصی سینمایی آغاز کرد و در کنار آن به عنوان دبیر تحریریه انتشارات سینمایی چندین کتاب سینمایی گردآوری و چاپ نمود.

به عنوان نویسنده فیلمنامه و دستیار کارگردان و برنامه ریز وارد عرصه سینمای حرفه‌ای شد و با داریوش مهرجویی، علیرضا داوودنژاد و فریدون جیرانی همکاری نمود.


رضا درمیشیان چندین فیلم مستند و کوتاه داستانی ساخته که از میان آنها می‌توان به مستند بلند «جادوگر» درباره علیرضا زرین دست (برنده جایزه بهترین مستند انجمن منتقدان)، مستند «خانه خراب» (برنده جایزه بهترین مستند به خاطر نگاه هوشمندانه به مسائل شهری از دومین جشنواره فیلم بم)، «گریزه»، «کروات»، «پامنار»، «درخت آرزوها» و... اشاره کرد. درمیشیان همچنین در کنار نگارش فیلمنامه، فعالیت حرفه‌ای خود در سینما را به عنوان مجری طرح و تهیه کننده ادامه داد و به عنوان تهیه کننده و مجری طرح در چندین فیلم از جمله فیلم‌های داریوش مهرجویی حضور داشته است.

او در سال 1389 تنها نمایش داریوش مهرجویی با نام «درس» بر اساس متن اوژن یونسکو را به عنوان تهیه کننده در تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه آورد.


برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...