آلیسیا ویکاندر

Alicia Vikander

آلیسیا آماندا ویکاندر
عناوین شغلی : بازیگر
تولد : گوتنبرگ، وسترا گوتلاند، سوئد - ۳ اکتبر ۱۹۸۸

زمانی که آلیسیا  پنج ساله بود پدر و مادرش از یکدیگر جدا شدند و حضانت او را بر عهده مادرش قرار گرفت. آلیسیا در 9 سالگی به طور حرفه ای به انجام باله پرداخت و در 15 سالگی نیز از زادگاهش گوتنبرگ به استکهلم رفت. وی موفق شد در دوران نوجوانی در نمایش های موزیکال مشهوری از جمله «آوای موسیقی» و «بینوایان» به ایفای نقش بپردازد و تجربه جدیدی در دنیای بازیگری کسب نماید.

آلیسیا که علاقه بیشتری به بازیگری پیدا کرده بود، در 16 سالگی مدرسه را ترک کرد تا بتواند تمام وقت به بازیگری بپردازد. او در اولین تجربه های بازیگری خود مقابل دوربین، در چند فیلم کوتاه و نقش های حاشیه ای در سریال های تلویزیونی سوئد به ایفای نقش پرداخت که در این میان بازی اش در سریال «خیابان دوم» (2007-2008) مورد توجه قرار گرفت. ویکاندر همچنین برای بازی در نقش اصلی فیلم «پاک دامن» در سال 2010 تحسین منتقدان را برانگیخت و موفق شد جایزه ستاره نوظهور فستیوال فیلم استکهلم را به دست بیاورد.

موفقیت های ویکاندر سبب شد تا نقش مهم کیتی در فیلم «آنا کارنینا» که در آن همبازی کایرا نایتلی شده بود به او سپرده شود. وی موفق شد در سال 2012 در فیلم «یک رابطه سلطنتی» در کنار بازیگران مطرحی از جمله مَدس میکلسِن به ایفای نقش بپردازد و با این فیلم حضور موفقی در شصت و دومین جشنواره فیلم برلین به دست آورد و همچنین نامزد دریافت اسکار بهترین فیلم خارجی زبان از هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار شود.

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد!
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...