کریس پرات

Chris Pratt

کریستوفر مایکل پرات
عناوین شغلی : بازیگر - دوبلور / صداپیشه
تولد : ویرجینیا، مینه سوتا، آمریکا - ۲۱ ژوئن ۱۹۷۹

مادرش کاتلین در یک سوپرمارکت کار می کرد و پدرش دانیل نیز تعمیرکار منزل بود. کریس در کودکی به ورزش کشتی روی آورد و آینده درخشانی برای او متصور می شد اما این رشته ورزشی را ادامه نداد.

وی در دوران نوجوانی زمانی که کالج را نیمه کاره رها کرد، مدت ها به انجام کارهای متفرقه ای نظیر فروختن کوپن مشغول بود. بی سرپناه بود. پرات حتی مدتی در چادری نزدیک ساحل زندگی می کرد و به سختگی گذر ایام می کرد تا این که زمانی که در یک رستوران کار می کرد، توسط رئا داون چونگ دیده شد و برای بازی در یک فیلم کوتاه ترسناک به نام «نفرین قسمت سوم» معرفی شد و پس از حضور در این فیلم کوتاه، پرات توانست به تلویزیون وارد شده و نقشی در مجموعه «Everwood» به دست آورد.

پس از حضور در چندین نقش کوتاه در سریال و فیلم های سینمایی، پرات برای بازی در فیلم «پیشتازان فضا» و همچنین «آواتار» تست بازیگری داد اما نتوانست نقشی در این دو فیلم به دست بیاورد. وی پس از حضور در چندین فیلم مطرح از جمله «مانیبال»، و «او»، موفق شد برای بازی در فیلم «نگهبانان کهشکان» انتخاب شد اما تا مدت ها نمی دانست که قرار است ایفاگر نقش اصلی در این فیلم باشد. اما پس از مشخص شدن حضور وی در نقش اصلی، نقطه عطف بازیگری پرت رقم خورد چرا که «نگهبانان کهشکان» تبدیل به یکی از پرفروش ترین فیلم های کمپانی مارول شد و پرات را به بازیگری پولساز در هالیوود مبدل کرد.


اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد!
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...