دانیل کریگ

Daniel Craig

دانیل راوتون کریگ
عناوین شغلی : بازیگر - دوبلور / صداپیشه - تهیه کننده
تولد : چسترف چشایر، انگلیس - ۳ مارس ۱۹۶۸

پدرش تیموتی جان راوتون کریگ، افسر پایین‌رتبه نیروی دریایی بود. و وقتی در کشتی نبود و در ساحل به سر می‌برد کارهای مختلفی برای امرار معاش انجام می‌داد و مادرش اولیویا ویلیامز کریگ هنر تدریس می‌کرد. دانیل در محل کار پدرش در ویلینگتون و پس از آن در هوی لیک واقع در نزدیکی لیورپول بزرگ شد. او از زمان تحصیل در دبیرستان به سینما و بازیگری علاقه داشت و در شانزده سالگی به لندن رفت تا به تئاتر ملی جوانان بپیوندد. او در دبیرستان عضو تیم راگبی شهرش هم بود. او در دوره دبیرستان به خاطر عیاشی بارها تا مرز اخراج از مدرسه پیش رفت.

دانیل کریگ در مدرسه موسیقی و تئاتر گیلدهال تحصیل کرد و در سال 1991 از آنجا فارغ‌التحصیل شد و در سال 1993 چند نقش کوتاه در فیلم‌های «عقاب‌شارپ» و «الاغ مرده» بازی کرد. در سال 1996 اولین نقش اصلی خود را در سریال تلویزیونی «دوستان شمالی ما» ایفا کرد و پس از آن به همکاری خود با شبکه بی‌بی‌سی انگلیس ادامه داد و در سریال‌های مختلفی به ایفای نقش پرداخت.

در فوریه سال 2005 نام دانیل کریگ به عنوان یکی از بازیگران احتمالی نقش جیمز باند در مطبوعات چاپ شد. انتخاب دانیل کریگ به عنوان مامور 007 با انتقادها و اعتراضات بسیاری مواجه شد بطوری که بعضی از هواداران این مامور مخفی، تماشای فیلم جدید او را تحریم کردند. اما پس از نمایش «کازینورویال» بسیاری از مقالات عنوان کردند که کریگ توانسته است یک باند باور کردنی‌تر و قابل پذیرش‌تر را به نمایش بگذارد.


اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد!
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...