جیلیان فلین

Gillian Flynn

عناوین شغلی : نویسنده فیلمنامه
تولد : کانزاس سیتی، ایالت میسوری، آمریکا - ۲۹ فوریه ۱۹۷۱

پدر و مادرش استاد دانشکده ی متروپولیتن کامیونیتی بودند و پدرش سینما تدریس می کرد. فلین از دوران کودکی دختری بسیار خجالتی بود و برای گریز از معاشرت با مردم خود را با خواندن و نوشتن سرگرم می کرد. یکی دیگر از تفریح های او این بود که همراه پدرش به تماشای فیلم های ترسناک برود.

فلین در دانشگاه کانزاس زبان انگلیسی و روزنامه نگاری خواند و بعد در دانشکده ی خبر مدیل، مقطع کارشناسی ارشد روزنامه نگاری  را پشت سر گذاشت. در ابتدای کار دوست داشت به عنوان نویسنده و گزارشگر بخش حوادث روزنامه ها فعالیت کند اما بعد از انجام این کار منصرف شد. او مدتی به عنوان نویسنده ی آزاد کار کرد و در سال 1998 همکاری با هفته نامه ی "اینترتینمنت ویکلی" را آغاز کرد و در ادامه منتقد بخش تلویزیون این نشریه شد اما در دسامبر 2008 از سوی نشریه کنار گذاشته شد.

فلین همزمان با کار برای "اینترتینمنت ویکلی" رمان هم می نوشت. او تا به امروز سه رمان نوشته: «اجسام تیز» (2006) که موضوع آن درباره ی حضور قاتلی زنجیره ای در شهر میسوری است و خبرنگاری که از شیکاگو به زادگاهش برگشته تا حوادث مربوط به قتل ها را پوشش بدهد. «مکان های تاریک» (2009)، که درباره زنی است که سرگرم تحقیق درباره ی برادرش است که در زندان به سر می برد. او می خواهد بداند که آیا برادرش واقعا در قتل اعضای خانواده شان در دهه ی هشتاد میلادی دست داشته است. سومین رمان فلین هم «دختر گمشده» (2012) نام دارد. داستان آن درباره ی زوجِ نیک اِمی است که زن در پنجمین سالگرد ازدواج شان ناپدید می شود و طولی نمی کشد که نیک به عنوان مظنون اصلی معرفی می شود. «دختر گمشده» هشت هفته در صدر جدول پرفروش ترین رمان های فهرست "نیویورک تایمز" قرار گرفت و تا پایان 2012 دو میلیون نسخه از آن فروش رفت.

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد!
اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد!
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...