پل واکر

Paul Walker

پل ویلیام واکر چهارم
عناوین شغلی : بازیگر - تهیه کننده
تولد : گلندیل، کالیفرنیا، آمریکا - ۱۲ سپتامبر ۱۹۷۳
وفات : والنسیا، سانتا کلریتا، کالیفرنیا، آمریکا - ۳۰ نوامبر ۲۰۱۳

او بزرگ ترین فرزند پل ویلیام واکر سوم، مقاطعه کار و بوکسور مطرحی بود که دو بار برنده جایزه دستکش طلایی شده بود و مادرش مدل لباس. اجداد او ایرلندی، انگلیسی و آلمانی بودند. پدربزرگ پدری اش آیریش بیلی واکر مشت زن حرفه ای و پدربزرگ دیگرش راننده مسابقات اتوموبیل رانی برای کمپانی فورد در دهه ی 1960 بود. او دوره دبستان و دبیرستان را در لوس آنجلس به پایان رساند و سپس در چند کالج کالیفرنیای جنوبی در رشته زیست شناسی دریایی تحصیل کرد.

کار در تلویزیون را با تبلیغات تلویزیونی از کودکی آغاز کرد و از 1985 در شوهای تلویزیونی متعددی ظاهر شد. بازیگری را از 1986 با کمدی/ترسناک «هیولا در گنجه» آغاز کرد. در 1993 نقش براندو کالینز را در فیلم ضعیف شیکه سی بی اس «جوان و بی قرار» بازی کرد. اولین نقش مهم او در سینما کمدی «ملاقات با خانواده دیدل» (1998) بود که سبب شهرت او شد و باعث شد تا نقش های مکمل مهم تری به او واگذار شود. در سال 2001 سرانجام موفقیت غیرمنتظره در اکشن «سریح و خشمگین» نصیبش شد و سال 2003 در دنباله ی آن نقش اول را بازی کرد و در پی آن نقش های نخست نصیب شد. او همچنین در ساخته کلینت ایستوود «پرچم های پدران ما» (2006) عهده دار نقشی فرعی شد.

واکر در فعالیت های نیکوکارانه پیشگام بود. پس از زلزله 8/8 ریشتری شیلی برای کمک و پشتیبانی مجروحان و آسیب دیدگان حادثه راهی آن کشور شد و پس از آن با گروه بشردوستانه اش به کمک قربانیان زلزله هاییتی شتافت. واکر در 30 نوامبر 2013 هنگامی که با دوستش از جلسه "انجمن خیریه واکر" که برای کمک به قربانیان توفان تشکیل شده بود با اتوموبیل به تیر چراغ برق و درخت برخورد کرد، اتوموبیل آتش گرفت و هر دو در این حادثه جان باختند.


اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد!
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...