بن استیلر

Ben Stiller

بنجامین ادوارد استیلر
عناوین شغلی : بازیگر - تهیه کننده - دوبلور / صداپیشه - کارگردان - نویسنده فیلمنامه
تولد : نیویورک، آمریکا - ۳۰ نوامبر ۱۹۶۵

پدرش جری استیلر و مادرش آنی میرا از کمدین های مشهور هالیوود بودند و همان طور که انتظار می رفت بن جوان راه والدینش را دنبال کرد. در کودکی و نوجوانی به علت شهرت مادر و پدرش همیشه ستاره ها را می دید و با خیلی از آنها در همان سالهای ابتدایی آشنا شده بود. او و خواهرش امی استیلر با پوشیدن لباس های عجیب و غریب در خانه نمایشنامه های شکسپیر را اجرا می کردند. مدتی بعد این تفریح تغییر پیدا کرد و در 10 سالگی بن تصمیم گرفت به پشت دوربین برود و با دوربین 8 میلیمتری شروع به ساخت فیلم کرد. فیلم های او داستان ساده ای داشتند و بن معمولا یک موضوع را دنبال می کرد آن هم انتقام بود!

او پیش از ورود رسمی به هالیوود چند سالی در تئاتر مشغول به کار شد ولی بعد از مدتی اخراج شد و دوباره سراغ ساخت فیلم رفت و اسپوف (اسپوف فیلم های ارزان و کمدی هستند که برای مسخره کردن فیلم های بزرگ هالیوودی ساخته می شوند) «رنگ پول» مارتین اسکورسیزی را ساخت. او به جای تام کروز در نقش اصلی فیلم بازی کرد. اسپوف «رنگ پول» آنقدر بامزه و خنده دار از آب در آمده بود که لورن مایکلز مجری برنامه تلویزیونی معروف و پرطرفدار «شنبه شب زنده» آن را خریداری کرد و در برنامه پخش کرد و اجازه داد استیلر یک سال در برنامه مجری گری کند.

اولین فیلم سینمایی او «امپراتوری خورشید» استیون اسپیلبرگ بود. بعد از بازی در این فیلم او دوباره به پشت دوربین رفت و فیلم «بازگشت به بروکلین» را برای شبکه ام تی وی ساخت. این فیلم باعث شهرت او در این کانال شد و ام تی وی برنامه ای اختصاصی برای استیلر در نظر گرفت و بالاخره در سال 1992 «بن استیلر شو» روی آنتن رفت و موفق نیز شد. اما بعد مدتی ام تی وی پخش آن را متوقف کرد و پخش برنامه به شبکه فاکس انتقال یافت ولی چیزی نگذشت که فاکس هم به دلیل کم بیننده شدن برنامه، پخش آن را متوقف کرد ولی بن استیلر برای اجرای این برنامه برنده جایزه امی شد.

برای مدتی بن در برنامه های متعددی حضور یافت و  سپس فیلم «گزش واقعیت» را با بودجه شخصی تهیه و کارگردانی کرد. و فیلم «پسر کابلی» را نیر با حضور جیم کری ساخت.

او با حضور در فیلم «چیزی هایی درباره مری است» مورد توجه قرار گرفت و از آن پس با بازی های موفق در کمدی های پرفروش خود را به عنوان یک کمدین اثبات کرد.

برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...