آدام سندلر

Adam Sandler

آدام ریچارد سندلر
عناوین شغلی : بازیگر - تهیه کننده - دوبلور / صداپیشه - نویسنده فیلمنامه
تولد : بروکلین، نیویورک، آمریکا - ۹ سپتامبر ۱۹۶۶

دوران کودکی خود را در شهر منچستر انگلستان گذرانده است. سال 1991 از دانشگاه هنرهای زیبای نیویورک فارغ التحصیل شد. حضور در برنامه زنده تلویزیونی «شنبه شب» راه را برای ورودش به سینما هموار کرد.

بازی در نقش راننده تاکسی در فیلم «وثیقه» (مایکل مان-2004) در مقابل تام کروز را رد کرد تا در فیلم «اسپانگلیش» (جیمز ال. بروکس-2004) حضور پیدا کند. جیمی فاکس جای او را در «وثیقه» گرفت و برای این فیلم نامزد جایزه اسکار هم شد.

«بیلی مدیسون» (1995) اولین فیلم نسبتا مهمی بود که سندلر در آن نقش اصلی را ایفا کرد. فیلمی که نقطه آغازی بود برای رشد یکی از محبوب‌ترین کمدین‌های سینمای آمریکا. سندلر در ادامه و با حضور در فیلم‌های «خواننده عروسی» (1998) و «بابا گندهه» (1999) جایگاه خود را تثبیت کرد و دهه جدید را با قدرت بیشتری آغاز نمود. او در ادامه فعالیت‌های خود، در فیلم‌های کمدی اغلب پرفروشی بازی کرد که تنها چندتای آنها مانند «عشق گیج سرمست» (2002) و یا «مردم بامزه» (2009) آثار قابل تاملی بودند.
سندلر ثابت کرده که هم بازیگر خوبی است و هم کمدین بسیار موقعیت شناس، توانا و بامزه‌ای. سندلر به خوبی از پس بازی در فیلم‌های کمدی - رومانتیک بر می‌آید و توانایی زیادی در خلق موقعیت‌های کمیک دارد. سندلر معمولا با حضور جدی در یک موقعیت ناجور، مخاطب را به خنده می‌اندازد و به جز چند استثنا، کمتر به سراغ لودگی می‌رود. معمولا در فیلم‌هایش لباس ورزشی به تن کرده و از موسیقی دهه 80 استفاده می‌کند.

آدام سندلر کمپانی تولید فیلمی با نام "هپی مدیسون" را اداره می‌کند. یکی از طرفداران دو آتشه تیم بیسبال نیویورک متز است.


  • جک و جیل
  • 2011
  • -
  • جک سادلستین / جیل سادلستین
اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد!
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...