براد پیت

Brad Pitt

ویلیام برادلی پیت
عناوین شغلی : بازیگر - تهیه کننده - دوبلور / صداپیشه
تولد : شاونی، اوکلاهاما، آمریکا - ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

وی دارای تباری عمدتا آلمانی، ایرلندی، اسکاتلندی و نیز بومیان سرخپوست قاره آمریکا است. او و دو برادر و خواهرش، داو پیت و جولی پیت، در اسپرینگ‌فیلد، میسوری بزرگ شدند. مادر او جین اتا هیلهاوس مشاور مدرسه و پدرش ویلیام ای. پیت مالک کمپانی ماشین‌های واگن بود. او از سال 1978 تا 1982 به دبیرستان Kickapoo رفت. او به بازی‌های تنیس و بسکتبال علاقه زیادی داشت و در همه مسابقات جایزه اول را می‌گرفت. براد پیت یک شاگرد نمونه در دبیرستان بود و در همه درس‌هایش چه خواندنی و چه ورزش نمرات بالا می‌گرفت.

ازسال 1982- 1986 به دانشگاه میسوری رفت. رشته او خبرنگاری بود و در زمینه تبلیغات نیز فعالیت می‌کرد. سال 1986 وارد هالییود شد. اولین شغل او کار در یک ساندویچ فروشی بود که باید لباس مرغ می پوشید و بیرون رستوران تبلیغات پخش می‌کرد. از جمله کارها و مشاغل دیگر او  باید به رانندگی، خدمتکاری رستوران و معلمی شنا اشاره کرد. او پولی که از این کارها به دست می‌آورد خرج کلاس‌های هنرپیشگی می‌کرد. کم کم از کلاس‌های پایین به کلاس‌های بالا و از فیلم‌های کوچک خود را به فیلم‌های بزرگ رساند. وی آموزش بازیگری را نزد روی لندن دیده است.

در سال 1991 در فیلم «تلما و لوئیز» (ریدلی اسکات) نقش کوچکی به مدت 14 دقیقه بازی کرد. به خاطر همین فیلم از او درخواست بازی در فیلم دیگر شد و براد پیت با 7 چهره در نقش‌های اصلی، که 4 تای آنها جزو فیلم های جنجالی بود، طی سال‌های 92 تا 95 خود را به یک فوق ستاره تبدیل کرد.

مطبوعات سینمایی در سال‌ها‌ی آغازین فعالیت او و بخصوص به خاطر حضورش در «افسانه‌های پاییز» (1994)، لقب جیمز دین دهه 90 را به او دادند، هرچند خود پیت مقایسه‌اش با جیمز دین را درست ندانسته و گفته که جیمز دین در 3 فیلم سه نقش مشابه را بازی کرده، در حالی که او سعی می‌کند خودش را در فیلم‌ها تکرار نکند.

او یکی از طرفداران هنر معماری بخصوص سبک فرانک لئود رایت است و کمک‌های مالی بسیاری به "National Trust"برای حفاظت از آثار تاریخی کرده است.


  • خشم
  • 2014
  • -
  • گروهبان وارددی
اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد!
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...