کیومرث پوراحمد مهمان سیمرغ سیزدهم

دوشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۲:۰

فیلم های «شهابی از جنس نور» و «50 قدم آخر» در هفتمین روز جشنواره فیلم فجر شیراز به نمایش در خواهند آمد.

به گزارش فیلم نگاه، سه شنبه 22 بهمن در جریان هفتمین روز از سیزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز فیلم های «شهابی از جنس نور» ساخته محمدرضا اسلاملو و «50 قدم آخر» به کارگردانی کیومرث پوراحمد در سینما سعدی شیراز به نمایش در خواهد آمد.

محمدرضا اسلاملو که از ساخت اولین فیلم او «باغ سید» (1368) نزدیک به 15 سال می گذرد در دومین فیلم خود این بار به جای جنگ هشت ساله ایران و عراق به سراغ لبنان و جنگ 33 روزه رفته است. اسلاملو که سابقه بازیگری در دهه 60 خورشیدی را نیز در کارنامه خود دارد با دستمایه قرار دادن موضوع کتاب «وعده صادق» و امدادهای غیبی سعی داشته یک فیلم جنگی ماوراطبیعی با چاشنی سینمای مذهبی بسازد. داستان فیلم درباره یک مستند ساز ایرانی ست که که بعد از جنگ 33 روزه عازم لبنان می شود و در آنجا با ماجراهایی روبرو می شود. امین زندگانی نقش اصلی این فیلم را بر عهده دارد. «شهابی از جنس نور» در دو سانس 16:30 و 20:00 سینما سعدی به نمایش در خواهد آمد.

کیومرث پوراحمد پس از یک وقفه پنج ساله با یک فیلم جنگی بازگشته تا شاید بار دیگر موفقیت ها و خاطره خوش «اتوبوس شب» را تکرار کند. پوراحمد که تنها فعالیت قابل اعتنای او در این سالها، تدوین «کلاس هنرپیشگی» علیرضا داوودنژاد در سال گذشته بود، فیلم جدیدش «50 قدم آخر» را بر اساس طرحی از حبیب احمدزاده نوشته که پیش از این فیلمنامه «اتوبوس شب» را نوشته بود. داستان «50 قدم آخر» درباره یک جوان نابغه در عرصه الکترونیک است که برای کور کردن رادار دشمن عازم جبه می شود و ماجراهایی را تجربه می کند. نقش های اصلی این فیلم را بابک حمیدیان، طناز طباطبایی و سلمان فرخنده بر عهده دارند. پوراحمد تدوین فیلمش را نیز بر عهده واروژ کریم مسیحی فیلمساز و تدوینگر صاحب نام، موفق و البته کم کار و گزیده کار سینمای ایران گذاشته است. «50 قدم آخر» فرار است در 2 سانس 18 و 22 سینما سعدی به نمایش درآید.

تالار حافظ نیز در ساعت 19 با فیلم «خسته نباشید» ساخته محسن قرائتی پذیرای علاقه مندان سینما خواهد بود.

منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...