مدعیان اسکار انیمیشن به میدان آمدند

حضور فیلمی با صداپیشگی پیمان معادی
شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۶:۰

آکادمی علوم و هنرهای سینما 26 انیمیشن بلند واجد شرایط حضور در بخش بهترین انیمیشن بلند اسکار 2018 را معرفی کرد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، در فهرست مدعیان اسکار امسال آثاری از غول‌های بزرگ دنیای انیمیشن در کنار محصولاتی از بخش مستقل برای رسیدن به اسکار بهترین انیمیشن بلند رقابت می‌کنند.

در میان 26 فیلمی که از سوی آکادمی علوم و هنرهای سینما برای حضور در این بخش واجد شرایط شناخته شده‌اند، انیمیشن «کوکو» محصول پیکسار از شانس بسیار زیادی برخوردار است. در دور پیشین جوایز اسکار 27 فیلم در این بخش معرفی شده بود.

انیمیشن «پنجره اسب ها» که پیمان معادی یکی از صداپیشگان آن است نیز در این فهرست حضور دارد.

بر اساس قوانین آکادمی در صورتی که تعداد آثار واجد شرایط از 16 عدد بیشتر شود، پنج اثر به جمع نامزدهای نهایی راه پیدا خواهند کرد.

از آثار مشهور هالیوودی که به جمع 26 انیمیشن راه یافته‌اند، می‌توان به قسمت سوم انیمیشن مشهور «من نفرت‌انگیز» اشاره کرد که عنوان پرفروش‌ترین انیمیشن سال 2017 را در اختیار دارد. «بچه رییس»، «ماشین‌ها 3»، «فیلم شکلک»، «فیلم بتمن لگویی» و «فیلم لگو نینجاگو» از دیگر آثار هالیوودی حاضر در این فهرست هستند.

از دیگر آثار مورد توجه در این فهرست می‌توان از «نان آور» نام برد که آنجلینا جولی در تیم تهیه آن حضور دارد و البته انیمیشن متفاوت «وینست دوست‌داشتنی» که با کنار هم قرار دادن نقاشی‌های رنگ‌روغن فضایی متفاوت را به تصویر می‌کشد.

انیمیشن‌ها برای واجد شرایط شدن باید در لوس‌آنجلس اکران شده باشند.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...