تام استوپارد برنده جایزه دیوید کوهن شد

جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۱

نمایشنامه‌نویس و فیلمنامه‌نویس برجسته بریتانیایی برای خلق آثاری خلاقانه و همیشه نوآورانه به عنوان برنده جایزه دیوید کوهن انتخاب شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از گاردین، تام استوپارد، نمایشنامه‌نویس انگلیسی برای یک عمر دستاورد در ادبیات به عنوان برنده جایزه دیوید کوهن انتخاب شد. او برای کسب جایگاهش به عنوان غولی در نمایشنامه‌نویسی قرن بیستم بریتانیا، این جایزه را از آن خود کرد.

استوپارد که 80 ساله است درباره این خبر گفت: "با برنده شدن این جایزه اولین فکری که می‌کنی این است که می‌گویی «نه، هنوز وقتش نیست...» این همیشه برای من خیلی اهمیت داشته و ما هنوز نمی‌دانیم در طولانی مدت، چه چیزی ممکن است گفته شود. تاریخ پر از نام نویسندگانی است که در یک مقطع به نظر کاملاً تثبیت شده می‌آیند و بعد به تدریج نام‌شان محو می‌شود."

استوپارد، نویسنده نمایشنامه «روزنکرانتس و گیلدن‌استرن مرده‌اند» است که در 29 سالگی نام او را به عنوان جوان‌ترین نویسنده‌ای که اثرش در تئاتر ملی اجرا شده، در تاریخ ثبت کرد. «آرکادیا»، «ارزش اتوپیا» و «چیز واقعی» از دیگر آثار این نویسنده هستند. او در نویسندگی برای تلویزیون، رادیو و سینما نیز موفق بوده و سال 1999 اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را برای فیلم «شکسپیر عاشق» دریافت کرده است.

جایزه دیوید کوهن سال 1992 ایجاد شده است و نویسندگان مطرحی چون هارولد پینتر، دوریس لسینگ و وی‌اس نایپول که همگی جایزه نوبل ادبیات را در کارنامه دارند، این جایزه را نیز دریافت کرده‌اند. تونی هریسون، جولیان بارنز، شیموس هینی و هیلاری مانتل دیگر دریافت کنندگان این جایزه بوده‌اند
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...