تام تیکور رئیس هیئت‌داوران برلیناله 2018 شد

جمعه ۱۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۳۰

تام تیکور، کارگردان و تهیه‌کننده سرشناس آلمانی به عنوان رئیس هیئت‌داوارن جشنواره بین‌المللی فیلم برلین انتخاب شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی، شصت‌ و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین با ریاست تام تیکور، تهیه‌کننده و کارگردان مطرح آلمانی و سازنده فیلم «اطلس ابر» برگزار می‌شود.

مدیر این جشنواره با اعلام این خبر گفت: "تام تیکور یکی از برجسته‌ترین کارگردانان آلمانی است و خود را به عنوان یک فیلمساز بزرگ در عرصه‌های بین‌المللی به اثبات رسانده است. استعداد خارق‌العاده و کارهای خلاقانه او در ژانرهای متعدد فیلمسازی نمایش داده شده است."

تیکور که از کارگردانان شناخته‌شده جهانی است، از سال 1993 تا کنون شش فیلم خود را در جشنواره برلین به نمایش گذاشته است. او پیش از ساخت فیلم «بدو لولا بدو» در سال 1998، در برلین به کار و تحصیل می‌پرداخت. او درباره این رویداد سینمایی می‌گوید: "برلیناله همیشه جشنواره محبوب من بوده و حس نزدیکی به آن داشته‌ام. این جشنواره از زمانی که کارم را شروع کردم، همیشه حمایتم کرده است."

رئیس هیئت‌داوران جشنواره برلین 2018، در سال 2000 فیلم «پرنسس و سلحشور» را روی پرده برد و پس از آن اولین فیلم انگلیسی‌زبان خود «بهشت» را اکران کرد. فیلمنامه این کار را کریستف کیشلوفسکی نوشت و کیت بلانشت نقش اصلی‌اش را ایفا کرد.

«داستان یک قاتل»، «هولوگرامی برای پادشاه» و «اطلس ابر» از دیگر کارهای این فیلمساز و تهیه‌کننده آلمانی است.

تیکور در حال حاضر روی سریالی 16 قسمتی به نام «بابل برلین» کار می‌کند که عنوان گران‌ترین مجموعه تلویزیونی آلمان را دارد.

جشنواره بین‌المللی فیلم برلین 2018 از 15 فوریه (26 بهمن سال جاری) آغاز می‌شود و تا 25 فوریه (ششم اسفند) ادامه خواهد داشت.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...