درخشش تام هنکس بیرون از دنیای بازیگری

دوشنبه ۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۶:۲۰

مجموعه داستان کوتاه تام هنکس بازیگر سرشناس هالیوود در میان 10 کتاب داستانی پرفروش سایت آمازون قرار گرفت.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از گاردین، این کتاب که مجموعه‌ای از 17 داستان کوتاه است در تاریخ 17 اکتبر 2017 منتشر شده است و اولین کتاب نوشته تام هنکس بازیگر برنده اسکار محسوب می‌شود. این کتاب مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته و هم‌ اکنون در رتبه هشتم آثار داستانی پرفروش سایت آمازون قرار دارد.

در فهرست هفتگی پرفروش‌ترین‌ آثار داستانی سایت آمازون، «منشأ» نوشته دن براون، «عمیقا منجمد» از جان سندفورد و «قبل از این‌که برای تو باشیم» نوشته لیزا وینگیت در رتبه‌های اول تا سوم جای گرفته‌اند و رتبه چهارم نیز به «کتاب غبار» از فیلیپ پولمن اختصاص یافته است.

مضمون تمامی داستان‌های کوتاه در کتاب نوشته تام هنکس به علاقه شدید او به دستگاه تایپ مربوط است و عنوان انگلیسی این کتاب «Uncommon Type» نیز با توجه به دو معنای کلمه Type، هم "نوع غیرمعمول" و هم "ماشین تحریر غیرمعمول" انتخاب شده است.

این بازیگر 60 ساله هالیوودی پیش از انتشار رسمی کتابش،‌ یکی از داستان‌های آن را همچون بسیاری از چهره‌های شاخص ادبی در مجله «نیویورکر» منتشر کرده بود.

تام هنکس که نگارش این داستان‌ها را از سال 2015 آغاز کرده درباره این کتاب گفته است: "دو سال است که روی این داستان‌ها کار می‌کنم. فیلم‌هایی در نیویورک، برلین، بوداپست و آتلانتا داشتم و در تمام این پروژه‌ها داشتم می‌نوشتم. موقع تورهای رسانه‌ای در هتل مشغول نوشتن بودم. در تعطیلات می‌نوشتم. در هواپیما، خانه و اداره هم می‌نوشتم. وقتی می‌توانستم برنامه‌ریزی کنم، می‌چسبیدم به آن و از 9 صبح تا ساعت 1 می‌نوشتم."

این بازیگر نامدار سینمای جهان که پنج نامزدی اسکار و دو جایزه اسکار بهترین بازیگری را به همراه چهار جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگری در کارنامه سینمایی دارد، در سال 1992 توانست ستاره‌ای را به نام خودش در تالار مشاهیر هالیوود ثبت کند.

اخبار مرتبط:

هنر تازه تام هنکس


منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...