الخاندرو گونزالس ایناریتو اسکار ویژه می‌گیرد

شنبه ۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۶:۳۰

 آکادمی علوم و هنرهای سینما اعلام کرد که برای فیلم واقعیت مجازی الخاندرو گونزالس ایناریتو اسکاری ویژه در نظر گرفته است.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از ورایتی، الخاندرو گونزالس ایناریتو فیلم واقعیت «گوشت و خون» را در هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن به دنیای سینما معرفی کرد و شیوه تازه‌ای از داستان‌سرایی را در سینما تجربه کرد. این تجربه تازه که از نظر آکادمی علوم و هنرهای سینما "دوراندیشانه و قدرتمند" است لیاقت دریافت اسکاری ویژه دارد.

این جایزه 11 نوامبر در مراسم جوایز حکام آکادمی (Governors Awards) به ایناریتو اهدا می‌شود. جان بیلی رییس تازه آکادمی علوم و هنرهای سینما گفت: "ایناریتو در همکاری با امانوئل لوبزکی درهای تازه‌ای از دریافت سینمایی به روی ما گشودند. تجربه تازه سینمایی ایناریتو ما را به لحاظ احساسی و فیزیکی وارد دنیای مهاجرانی می‌کند که سپیده دم از صحرا می‌گذرند تا از مرزهای جنوب‌شرقی وارد آمریکا شوند."

به باور رییس آکادمی علوم و هنرهای سینما کار ایناریتو را نمی‌توان فقط پیشرفتی خلاق در عرصه نوظهور واقعیت مجازی دانست چون "ما را از اعماق وجود به وضعیت سیاسی و اجتماعی مرز آمریکا و مکزیک متصل می‌کند."

ایناریتو از چهره‌های پرافتخار جوایز اسکار است. دو سال پیاپی با فیلم‌های «بردمن» و «از گور برخاسته» جایزه اسکار بهترین کارگردانی را از آن خود کرد. امانوئل لوبزکی نیز در هر دو فیلم یاد شده اسکار بهترین فیلمبرداری را گرفت و علاوه بر آن سال 2014 نیز برای فیلمبرداری «جاذبه» اسکار گرفت. لوبزکی تنها فیلمبردار تاریخ با سه جایزه اسکار پیاپی است.  

آکادمی علوم و هنرهای سینما در مواردی نادر جایزه اسکار ویژه اهدا کرده است. آخرین بار انیمیشن «داستان اسباب بازی» در سال 1996 اسکار دستاورد ویژه گرفته بود.

در این دوره از مراسم جوایز حکام آکادمی آنیس واردا و چارلز برنت فیلمساز، اوون رویزمن فیلمبردار و دونالد ساترلند بازیگر مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...