رسوایی تازه در هالیوود

38 زن کارگردان سرشناس را متهم به آزار جنسی کردند
دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۷:۱۰

جیمز توباک کارگردان و فیلمنامه‌نویس هالیوودی متهم به آزار جنسی 38 زن شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از گاردین، جیمز توباک نویسنده و کارگردان مشهور که نامزد شدن برای جایزه اسکار را نیز در کارنامه دارد، از سوی 38 زن به آزار جنسی متهم شد.

این زنان در گزارشی که در روزنامه لوس‌آنجلس تایمز منتشر شده است، مدعی شدند که توباک با وعده ستاره کردنشان از آنها سوءاستفاده جنسی کرده است.

توبک که 72 سال سن دارد تمام این اتهامات را رد کرده و اعلام کرده است که هیچکدام از این زن ها را نمی‌شناسد و اگر هم با آنها دیداری داشته، بسیار کوتاه‌تر از آن بوده که به یاد بیاورد.

برخی از این زنان صدای ضبط‌ شده خود را در اختیار روزنامه لوس‌آنجلس تایمز قرار داده‌اند و در میان آنها برخی بازیگران آثار تلویزیونی از جمله تری کان و اکو دانون در کنار لوییس پست گیتارنواز و خواننده گروه موسیقی «Veruca Salt» به چشم می‌خورد.

اکون دانون درباره سکوت زنان در این باره گفت: "آنها می‌خواهند کار کنند و در حرفه‌شان پیشرفت کنند. من خودم به همین دلیل با آن کنار آمدم. چون امیدوار بودم کار دیگری به من پیشنهاد شود."

در روزهایی که دنیای سینما هنوز در شوک ناشی از افشای رسوایی هاروی واینستین غول مشهور هالیوود به سر می‌برد، خبر رسوایی توباک سروصدای زیادی به پا کرده است. هر چند توباک به شهرت واینستین نیست اما برای چهار دهه حضوری فعال و موفق در هالیوود داشت.

توباک سال 1974 با نوشتن فیلمنامه «قمارباز» به کارگردانی کارل رایس در هالیوود به شهرت رسید. او پس از آن در سال 1978 فیلمنامه «انگشت‌ها» را نوشت و خودش بر صندلی کارگردانی آن نشست. او یک بار برای فیلمنامه «باگزی» به کارگردانی بری لوینسون و بازی وارن بیتی نامزد جایزه اسکار شد.

شگفت این که درست همانند ماجرای هاروی واینستین شایعه سوءاستفاده توبک از زن ها برای دهه‌ها در هالیوود شنیده می‌شد اما کسی به آن اعتنایی نمی‌کرد.

پس از انتشار گزارش رسوایی توباک بسیاری از چهره‌های سرشناس هالیوود در شبکه‌های اجتماعی به سرزنش او پرداختند. برای نمونه پل فیگ کارگردان سرشناس در توییتر نوشت: "یکی از وظایف اصلی کارگردان ایجاد محیطی امن برای بازیگران است. جای توباک در اعماق جهنم است."

جیمز گان کارگردان «نگهبانان کهکشان» هم در این باره در فیسبوک نوشت: "برای 20 سال از هر موقعیتی استفاده کردم تا درباره جیمز توباک به مردم هشدار دهم. نمی‌توانستم جلوی کارهای او را بگیرم اما می‌توانستم به مردم هشدار دهم."
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...