جایزه چاپلین برای بازیگر برنده اسکار

دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۶:۱۱

هلن میرن، بازیگر سرشناس انگلیسی، به عنوان دریافت‌کننده امسال جایزه دستاورد سینمایی چاپلین معرفی شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، هلن میرن، بازیگر برنده اسکار و 72 ساله انگلیسی به عنوان چهل‌ و پنجمین دریافت کننده جایزه دستاورد سینمایی چارلی چاپلین، جایزه خود را روز 30 آوریل 2018 از سوی انجمن فیلم مرکز لینکلن به پاس 50 سال فعالیت سینماییِ چند وجهی دریافت خواهد کرد.

آن تننباوم، رئیس هیئت مدیره انجمن فیلم مرکز لینکلن گفت: "این افتخار ماست که چهل‌ و پنجمین جایزه چاپلین را به هلن میرن اعطا می‌کنیم. وی از «خدمتگزار» تا «ملکه» و همه فیلم‌هایش در این میان، نقش‌آفرینی‌های استادانه‌ای برای شخصیت‌های پیچیده ارائه داده و در این راه به همه کلیشه‌ها پایان داده است."

میرن برای ایفای نقش در فیلم‌های «جنون پادشاه جورج» (1994)،‌ «گاسفورد پارک» (2001) و «آخرین ایستگاه» (2009) نامزد جایزه اسکار شد و در سال 2006 برای بازی در نقش ملکه انگلستان در فیلم «ملکه» موفق به کسب جایزه اسکار شد.

او دو بار موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر جشنواره کن شد و در جوایز بافتا، جشنواره‌ فیلم رُم، جشنواره‌ مسکو، سانتا باربارا و ونیز نیز به عنوان بهترین بازیگر انتخاب شده است.

این بازیگر سرشناس برای بازی در فیلم «هیچکاک» در نقش همسر آلفرد هیچکاک، نامزد دریافت جایزه از گلدن گلوب و اتحادیه بازیگران سینمایی آمریکا شد.

از دریافت‌کنندگان پیشین جایزه دستاورد سینمایی «چاپلین» می‌توان به آلفرد هیچکاک، بیلی وایلدر، لاورنس اولویه، فدریکو فلینی، الیزابت تایلور، بتی دیویس، جیمز استوارت، رابرت آلتمن، مارتین اسکورسیزی، دایان کیتون، سیدنی پوآتیه، مریل استریپ، تام هنکس، بارابار استرایسند، رابرت ردفورد و رابرت دنیرو اشاره کرد.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...