هجوم مردم برای تماشای دلقکی که هیچ خنده‌دار نیست

طوفان ایرما سینماها را در فلوریدا تعطیل کرد / رکورد شکنی «آن»
دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۶:۵۰

در روزهایی که توفان ایرما سواحل فلوریدا را در می‌نوردد، با اکران فیلم ترسناک «آن» رونق به گیشه سینمای آمریکا بازگشت.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، شخصیت اصلی فیلم «آن» یک دلقک است. دلقکی که هیچ چیز خنده‌داری در وجودش نیست و به جای شادی وحشت به ارمغان می‌آورد و زاده ذهن اشتیفن کینگ خالق داستان‌های ترسناک است.


اکران موفق «آن» در بیش از چهار هزار سالن سینما در آمریکا بیش از 117 میلیون دلار فروش داشت و چندین رکورد تازه در زمینه فروش به نام خود ثبت کرد. «آن» خارج از آمریکا نیز در 46 کشور دیگر اکران شد و 62 میلیون دلار از بلیت‌های فیلم در این کشورها فروخته شد.

تماشای فیلم «آن» در آمریکا محدودیت سنی دارد و برای افراد زیر 18 سال ممنوع است. فیلمی که در آن ماجرای رویارویی گروهی کودک با پنی‌وایز دلقک ترسناک روایت می‌شود، پس از هشت هفته رکود خونی تازه به گیشه سینمای آمریکای شمالی تزریق کرد.

«آن» تا اینجای کار رکوردهای بسیاری را به نام خود ثبت کرده است، که از میان آنها می‌توان به پرفروش‌ترین افتتاحیه فیلمی ترسناک در تاریخ سینما و پرفروش‌ترین افتتاحیه ماه سپتامبر اشاره کرد. این فیلم پس از «دیو و دلبر» و «نگهبانان کهکشان» سومین افتتاحیه پرفروش‌ترین سال 2017 را به نام خود ثبت کرده است.

آندریاس موشتی کارگردان سرشناس آرژانتینی «آن» را با بودجه اندک 35 میلیون دلاری ساخته است. میزان فروش «آن» در یک روز با کل فروش افتتاحیه قسمت سوم فیلم «فعالیت فراطبیعی» برابری می‌کند که پیش از این رکورد فروش افتتاحیه آثار ترسناک سینمایی را در اختیار داشت.

در فیلم «آن» بیل اسکارشگورد نقش پنی‌وایز را بازی می‌کند. پیش‌ از اکران فیلم کارشناسان در نهایت فروشی بین 65 تا 70 میلیون دلار برای آن در نظر می‌گرفتند. ناگفته نماند که توفان ایرما باعث بسته شدن بیش از 175 سینما در فلوریدا شده بود و بی‌شک تا حدودی از میزان فروش فیلم کاسته است.

«آن» در گیشه جهانی نیز رکوردشکن بود و پرفروش‌ترین افتتاحیه فیلمی در این ژانر را به نام خود ثبت کرد. این فیلم در بریتانیا بیش از 12 میلیون و 300 هزار دلار فروش داشت. البته در گیشه جهانی پرفروش‌ترین اثر «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» بود که تنها در چین بیش از 70 میلیون دلار بلیت فروخت.

فیلم کمدی رمانتیک «دوباره خانه» دیگر فیلمی بود که هفته پیش در سینماهای آمریکا روی پرده رفت و با اختلاف فاحشی نسبت به «آن» در رده دوم پرفروش‌ترین آثار سینمایی هفته گذشته قرار گرفت. این فیلم با بازی ریس ویترسپون در سه روز نخست اکران 9 میلیون دلار فروش داشت. کارگردان و نویسنده فیلمنامه «دوباره خانه» هیلی میرز و تهیه‌کننده آن مادر هیلی، نانسی میرز است.

در این میان فیلم «محافظ آدمکش» که سه هفته‌ صدرنشین پرفروش‌های سینمای آمریکا بود با ورود رقبای تازه به رده سوم سقوط کرد و در سومین هفته اکران تنها 4 میلیون و 900 هزار دلار بلیت فروخت. مجموع فروش آمریکای شمالی فیلم بیش از 64 میلیون دلار است.

دیگر فیلم ترسناک روی پرده «آنابل: خلقت» در مقایسه با «آن» حرفی برای گفتن نداشت و با فروش 4 میلیون دلاری در بیش از 4 هزار سالن سینما هفته را به پایان رساند. مجموع فروش این فیلم در آمریکای شمالی اندکی بیش از 96 میلیون دلار است.

فهرست پنج فیلم نخست جدول پرفروش‌ها با فیلم «رودخانه ویند» به پایان رسید. مجموع فروش فیلم با در احتساب فروش 3 میلیون و 200 هزار دلاری این هفته به 25 میلیون دلار افزایش یافت.

با فرا رسیدن سالگرد حادثه تروریستی یازدهم سپتامبر فیلم «11/9» با بازی چارلی شین به صورت محدود در آمریکا اکران شد اما چندان مورد اقبال تماشاگران قرار نگرفت و در 400 سالن سینما تنها کمی بیش از 162 هزار دلار فروش داشت. میانگین فروش فیلم در هر سالن سینما رقم ناامیدکننده 406 دلار است.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...