پردرآمدترین زن بازیگر جهان کیست؟

جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۸:۴۸

 اما استون که سال گذشته برای بازی در «لالا لند» اسکار گرفت، پردرآمدترین بازیگر زن جهان است.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از نیویورک تایمز، اما استون در فهرست فوربز از پردرآمدترین بازیگران زن سینمای جهان بالاتر از چهره‌های مشهوری چون جنیفر لارنس و جنیفر آنیستون قرار گرفت.

بازیگر 28 ساله سینما در 12 ماه گذشته بیش از 26 میلیون دلار درآمد داشت که بخش عمده آن از بازی نقش میا در فیلم «لالا لند» به دست آمد. او برای بازی در این نقش اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول را نیز از آن خود کرد. «لالا لند» در جهان بیش از 445 میلیون دلار فروش داشت.

استون چندی پیش در اعتراض به شکاف دستمزد میان زنان و مردان سخن گفته و اعلام کرده بود که برخی از بازیگران مرد برای رسیدن به برابری با او کمتر دستمزد گرفته‌اند.

در فهرست امسال فوربز پس از استون نام جنیفر آنیستون به چشم می‌خورد که با در‌آمد 25 میلیون و 500 هزار دلاری در رده دوم ایستاده است. او سال گذشته فیلم‌هایی چون «مهمانی کریسمس در اداره» و «پرنده‌های زرد» را بر پرده سینما داشت اما بخش عمده درآمدش از راه تبلیغ برای شرکت‌هایی چون هواپیمایی امارات حاصل شد.

سال گذشته عنوان پردرآمدترین بازیگر زن جهان در اختیار جنیفر لارنس بود. او امسال در جایگاه سوم قرار دارد و در یک سال 24 میلیون دلار کسب کرده است. لارنس سال گذشته فیلم‌های بزرگی چون «مسابقات گرسنگی» را بر پرده سینما نداشت و بیشتر از راه بازی در پروژه‌های کوچک‌تری چون فیلم ترسناک «مادر» به کارگردانی دارن آرنوفسکی درآمد داشت.

در سال 2015 پس از هک سرورهای کمپانی سونی مشخص شده بود که جنیفر لارنس در «حقه بازی آمریکایی» از بازیگران مرد فیلم کمتر دستمزد گرفته است.

چهارمین بازیگر زن پردرآمد سال گذشته ملیسا مک‌کارتی است و در جایگاه پنجم میلا کونیس ایستاده است.

تازه وارد فهرست بازیگران پردرآمد اما واتسون ستاره فیلم «دیو و دلبر» است. فیلم «دیو و دلبر» با بازی اما واستون در جهان بیش از یک میلیارد و 200 میلیون دلار فروش داشت.

چارلیز ترون، کیت بلانشت، جولیا رابرتز و ایمی آدامز دیگر زنان بازیگر پردرآمد فهرست فوربز هستند. در فهرست زنان بازیگر پردرآمد سه نفر با درآمد بالای 20 میلیون دلار وجود دارد در حالی که سال گذشته چهار نفر از این مرز گذشته بودند.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...