یک جایزه دیگر برای «گذشته» فرهادی

یک جایزه جشنواره فیلم پالم اسپرینگز به «گذشته» رسید
یکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۲ ساعت ۲۱:۰

برنیس بژو برای فیلم «گذشته» ساخته اصغر فرهادی در بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز برنده جایزه شد.
به گزارش فیلم نگاه و به نقل از گلف نیوز، برندگان این دوره جوایز پالم اسپرینگز شنبه شب (بامداد یکشنبه) در رستوران اسپنسر در الم اسپرینگز در کالیفرنیا معرفی شدند.
یک هیئت داوری ویژه متشکل از منتقدان فیلم بین‌المللی پس از بررسی 46 فیلم از 76 فیلمی که امسال به نمایندگی از کشورهای خود به بخش فیلم خارجی‌زبان هشتاد و ششمین دوره جوایز اسکار معرفی شده بودند، جایزه فیپرشی بهترین فیلم خارجی‌زبان سال را به «فروپاشی حلقه شکسته» ساخته فلیکس فان گرونینگن از بلژیک اعطاء کرد.
این فیلم درباره رابطه‌ عاشقانه یک هنرمند خالکوبی و یک موزیسین و یکی از 9 فیلم راه‌یافته به فهرست کوتاه بخش فیلم خارجی‌زبان جوایز اسکار امسال است.
داوران فیپرشی جشنواره پالم اسپرینگز شامل کارستن کاستلان از هالیوود ریپورتر، گئورگی کارپاتی از "ماگیار نمزت" مجارستان و استیون رای از "فیلادلفیا اینکوایرر"، جایزه بهترین بازیگر مرد سال در یک فیلم خارجی‌زبان را به مدس میگلسن برای «شکار» به کارگردانی توماس وینتربرگ از دانمارک اعطاء کردند. این فیلم یکی از 9 فیلم فهرست کوتاه بخش فیلم خارجی‌زبان جوایز اسکار است.
برنیس بژو نیز برای «گذشته» ساخته اصغر فرهادی جایزه بهترین بازیگر زن سال در یک فیلم خارجی‌زبان را برد.
استیون رای درباره نقش‌آفرینی بژو در «گذشته»، گفت: "تصویر برنیس بژو از زنی در حال یک گذر عمیق که می‌کوشد در را روی یک ارتباط ببند و در همان حال دری دیگر را باز بگذارد، یک سمفونی از احساسات را ارائه می‌کند: افسوس، حسرت، عشق، لطمه و نیاز. شاید او شخصیتی مردد داشته باشد، اما نقش‌آفرینی بژو همچنان درست و واقعی است."
بژو سال 2013 نیز برای «گذشته» جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن را دریافت کرد. فیلم فرهادی که نماینده ایران در اسکار بود نتوانست به فهرست کوتاه نامزدهای بخش فیلم خارجی‌زبان راه پیدا کند.
بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز 3 تا 13 ژانویه (13 تا 23 دی) برگزار می‌شود. امسال 191 فیلم از 60 کشور به نمایش درآمدند. برنده جایزه تماشاگران یکشنبه معرفی می‌شود.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...