نامزدهای جوایز امی 2017 معرفی شدند

یکه‌تازی «غرب وحشی»
جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۷

نامزدهای جوایز امی معرفی شدند و باز هم سریالی از شبکه اچ‌بی‌او گوی سبقت را از رقبا ربود.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، سریال تلویزیونی «غرب وحشی» با بازی آنتونی هاپکینز در 22 مورد نامزد جایزه امی شد. این سریال به همراه سریال کمدی «پخش زنده شنبه شب» بیشترین تعداد نامزدی برای جایزه امی را به نام خود ثبت کردند.


سریال‌های «چیزهای عجیب» و «دشمنی: بتی و جوان» نیز هر کدام با 18 مورد نامزد شدن برای جایزه و «معاون رییس‌جمهور» با 17 مورد در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

سوزان ساراندون و جسیکا لنگ که در سریال «دشمنی: بتی و جون» به ترتیب نقش بتی دیویس و جون کرافورد را بازی کرده‌اند، هر دو برای دریافت جایزه بهترین بازیگر زن در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی نامزد دریافت جایزه شدند. آنها برای رسیدن به این جایزه رقبای قدرتمندی چون نیکول کیدمن و ریس ویترسپون را پیش رو دارند.


در میان نامزدهای این دوره از جوایز امی نام کری فیشر ستاره درگذشته فیلم‌های «جنگ ستارگان» نیز به چشم می‌خورد. او که در سریال «فاجعه» به عنوان بازیگر مهمان حاضر شده بود، در رشته بهترین بازیگر زن مهمان در یک سریال کمدی نامزد دریافت جایزه شده است.

در رشته بهترین بازیگر مرد در یک سریال درام رقابت سختی میان کوین اسپیسی برای بازی در «خانه پوشالی» و آنتونی هاپکینز برای بازی در «عرب وحشی» در جریان است. این دو بازیگر سرشناس برای رسیدن به این جایزه با لیو شرایبر، ماتیو ریس، استرلینگ کی براون، باب ادنکرک و میلو ونتیمیگلیا رقابت می‌کنند.

فهرست نامزدهای جوایز امی به شرح زیر است:

بهترین سریال درام: «بهتره با سال تماس بگیری»، «تاج»، «سرگذشت ندیمه»، «خانه پوشالی»، «چیزهای عجیب»، «این ما هستیم» و «غرب وحشی»

بهترین سریال کمدی: «آتلانتا»، «بلکیش»، «همه کاره و هیچ‌ کاره»، «خانواده مدرن»، «کیمی اشمیت شکست‌ناپذیر» و «معاون رییس‌جمهور»

بهترین سریال کوتاه: «دروغ‌های کوچک بزرگ»، «فارگو»، «دشمنی: بتی و جوان»، «نابغه» و «آن شب»

بهترین فیلم تلویزیونی: «آینه سیاه: سن جونیپرو»، «کریسمس رنگارنگ دالی پارتون: دایره عشق»، «زندگی جاودان هنریتا لکس»، «شرلوک هلمز: کاراگاه دروغگو»، «جادوگر دروغ‌ها»

بهترین بازیگر مرد نقش اول در یک سریال درام: ماتیو ریس در «آمریکایی‌ها»، باب ادنکرک در «بهتره با سال تماس بگیری»، کوین اسپیسی در «خانه پوشالی»، لیو شرایبر در «ری داناوان»، استرلینگ کی براون در «این ما هستیم»، میلو ونتیمیگلیا در «این ما هستیم» و آنتونی هاپکینز در «غرب وحشی»

بهترین بازیگر زن نقش اول در یک سریال درام: کری راسل در «آمریکایی‌ها»، کلر فوی در «تاج»، الیزابت ماس در «سرگذشت ندیمه»، رابین رایت در «خانه پوشالی»، وایولا دیویس در «چگونه از مجازات قتل گریخت» و اوان راشل وود در «غرب وحشی»

بهترین بازیگر زن نقش اول در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: فلیسیتی هافمن در «جنایت آمریکایی»، نیکول کیدمن در «دروغ‌های کوچک بزرگ»، ریس ویترسپون در «دروغ‌های کوچک بزرگ»، کری کوون در «فارگو»، جسیکا لنگ در «دشمنی: بتی و جوان»، سوزان ساراندون در «دشمنی: بتی و جوان»

بهترین بازیگر مرد نقش اول در یک سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی: ایوان مک‌گرگور در «فارگو»، جفری راش در «نابغه»، ریض احمد در «آن شب»، جان تورتورو در «آن شب»، بندیکت کامبربچ در «شرلوک هلمز»، رابرت دنیرو در «جادوگر دروغ‌ها»

بهترین بازیگر مرد نقش اول در یک سریال کمدی: آنتونی اندرسون در «بلکیش»، عزیز انصاری در «همه کاره و هیچ‌کاره»، زک گالیفیاناکیس در «بسکتس»، دونالد گلاور در «آتلانتا»، ویلیام اچ میسی در «بی‌شرم» و جفری تامبر در «شفاف»

بهترین بازیگر زن نقش اول در یک سریال کمدی: پاملا آدلون در «چیزهای بهتر»، جین فوندا در «گریس و فرانکی»، آلیسون جنی در «مامان»، الی کمپر در «کیمی اشمیت شکست‌ناپذیر»، جولیا لوییس درایفوس در «معاون رییس جمهور» و لیلی تاملین در «گریس و فرانکی»

سریال‌های تازه وارد در این دوره از جوایز امی خوش درخشیده‌اند به شکلی که از میان هفت نامزد رشته بهترین سریال درام پنج نامزد سریال‌های تازه پخش شده هستند.

در این میان جای سریال «بازی تاج و تخت» خالی است که معمولاً بخت اصلی بسیاری از جوایز امی بود. از آنجا که فصل جدید سریال هنوز پخش نشده است امکان حضور در مراسم امی را پیدا نکرد.


علیرغم غیبت «بازی تاج و تخت» باز هم محصولات شبکه اچ‌بی‌او در 110 مورد نامزد جایزه امی شدند تا این شبکه از این نظر بالاتر از شبکه‌های نتفلیکس و ان‌بی‌سی قرار گیرد.

برندگان جوایز امی 6 شهریور (17 سپتامبر) در مراسمی با اجرای استیفن کولبرت معرفی می‌شوند
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...