رکوردشکنی در گیشه سینمای چین

وقتی منتقدان تاثیری مستقیم بر فروش فیلم‌ها دارند
دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۵:۵۸

در هفته‌ای که «مرد عنکبوتی» با موفقیت به سینما بازگشت، رکورد فروش افتتاحیه آثار انیمیشنی در سینمای چین شکسته شد.

به گزارش فیلم نگاه و به نقل از هالیوود ریپورتر، کمپانی سونی در همکاری با استودیو مارول «مرد عنکبوتی» را به پرده سینما بازگرداند. «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» در سه روز نخست نمایش 117 میلیون دلار فروش داشت و در ردیف موفق‌ترین فیلم‌های سال 2017 قرار گرفت. تا اینجای سال 2017 تنها دو فیلم «دیو و دلبر» و «نگهبانان کهکشان 2» در افتتاحیه از «مرد عنکبوتی» عملکرد بهتری دارند.


به لطف فروش خوب فیلم در کشورهایی همانند کره‌جنوبی، «مرد عنکبوتی» در بازارهای بین‌المللی از «من نفرت‌انگیز 3» پرفروش‌تر بود. فروش افتتاحیه «مرد عنکبوتی» در کره جنوبی بیش از 25 میلیون و 800 هزار دلار بود. با در نظر گرفتن فروش 140 میلیون دلاری در 56 کشور خارجی در هفته نخست اکران در سراسر جهان بیش از 257 میلیون دلار به دست آورده است.

«مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» در نظر منتقدان سینمایی اثر شایسته تحسینی است و در وب‌سایت سینمایی راتن تومیتوز از کسب 94 درصد تازگی در رده آثار موفق از نظر آنها قرار دارد. اینجا است که قدرت نقدهای مثبت در فروش خوب آثار سینمایی پرهزنیه مشخص می‌شود چرا که در چند هفته گذشته آثار پرهزینه بسیاری پس از دریافت‌ نقدهای منفی در گیشه با استقبال چندانی روبه‌رو نشدند.

تماشاگران نیز پس از تماشای فیلم از سالن سینما راضی خارج شدند و امتیاز بالایی برای فیلم در نظر گرفتند. پیش از این نیز «زن شگفت‌انگیز» و «نگهبانان کهکشان 2» به عنوان دو فیلم موفق گیشه تابستان با نظر مثبت منتقدان سینما و تماشاگران روبه‌رو شده بودند.

در «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» تام هالند نقش شخصیت اصلی را بازی می‌کند. هزنیه ساخت این فیلم 175 میلیون دلار است و نوید یک سری تازه از فیلم‌های «مرد عنکبوتی» را در دنیای مارول می‌دهد. مالکیت شخصیت‌های دنیای خیالی مارول در اختیار چندین کمپانی هالیوودی است برای نمونه سونی مالک «مرد عنکبوتی» است و فاکس قرن بیستم مالکیت «مردان ایکس» را در اختیار دارد.

جان واتس کارگردان «مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه» است و به غیر از تام هالند بازیگرانی چون مایکل کیتون، جان فاورو، ماریسا تومی و دونالد گلاور در آن بازی می‌کنند.

در هفته‌ای که «مرد عنکبوتی» به سینما بازگشت هیچ کمپانی دیگری جسارت اکران گسترده آثارش و رقابت با آن را نداشت. بنابراین تنها رقبای «مرد عنکبوتی»‌ فیلم‌های پرفروش هفته‌های گذشته بودند.

در این میان فیلم «من نفرت‌انگیز 3» شاهد افت فروش 53 درصد بود و علیرغم در اختیار داشتن بیش از چهار هزار و 500 سالن سینما تنها 34 میلیون دلار بلیت فروخت. انیمیشن محبوب یونیورسال در مجموع از 10 روز نخست اکران در آمریکا 149 میلیون و 200 هزار دلار به دست آورده است.

«من نفرت‌انگیز 3» در بازارهای بین‌المللی به ویژه چین اثر محبوب‌تری است. فروش سه روز نخست اکران «من نفرت انگیز 3» در چین به 66 میلیون دلار رسید و رکورد فروش افتتاحیه اثری انیمیشنی در دومین بازار بزرگ سینمای جهان را به نام خود ثبت کرد. البته «من نفرت انگیز 3» با فروش 139 میلیون دلاری در بازارهای خارجی نیز پایین‌تر از «مرد عنکبوتی‌» قرار گرفت.

سومین فیلم پرفروش هفته پیش تریلر «بیبی راننده» به کارگردانی ادگار رایت بود. این فیلم با بازی کوین اسپیسی در دومین هفته اکران 12 میلیون و 800 هزار دلار فروش داشت. مجموع فروش فیلم در آمریکای شمالی در 12 روز نخست اکران به 56 میلیون و 900 هزار دلار رسیده است. افت فروش 38 درصدی فیلم نسبت به هفته نخست اکران از امتیازات مثبت آن در گیشه به شمار می‌رود.

در جایگاه چهارم پرفروش‌ترین آثار سینمای آمریکا «زن شگفت‌انگیز» قرار دارد که برای نخستین بار نام یک زن کارگردان را در دنیای فیلم‌های ابرقهرمانی مطرح کرد. فیلم پتی جنکینز در ششمین هفته اکران 10 میلیون و 100 هزار دلار بلیت فروخت. فروش جهانی «زن شگفت‌انگیز» از مرز 745 میلیون دلار عبور کرده است.

«تغییرشکل دهندگان: آخرین شوالیه»، «ماشین‌ها 3»، «خانه» و «بیمار بزرگ» دیگر فیلم‌های پرفروش هفته گذشته بودند. در میان آنها یک اثر تنها با در اختیار داشتن ۳۲۶ سالن سینما به جمع 10 فیلم پرفروش راه یافت.

«بیمار بزرگ» به کارگردانی مایکل شوالتر در ادامه عملکرد موفق در اکران محدود هفته گذشته در 326 سینما اکران شد و در این تعداد سینما سه میلیون و 700 هزار دلار فروش داشت. «بیمار بزرگ» از جمعه 23 تیر به صورت گسترده اکران خواهد شد.  

هفته پیش فیلمی از کیسی افلک بازیگر برنده اسکار بهترین بازیگر برنده اسکار به صورت محدود در آمریکا اکران شد. کیسی افلک در «داستان ارواح» کنار رونی مارا بازی می‌کند. «داستان ارواح» در چهار سالن سینما 108 هزار دلار فروش داشت.
منبع : فیلم نگاه
برای ثبت دیدگاه خود، اپتدا وارد وسایت شوید.

دیدگاه ها

اولین نفری باشید که در این باره چیزی می نویسد...